Wielka bitwa na lotnisku w Niemczech! [WIDEO]

Około 200 osób wzięło udział w starciach, jakie miały miejsce na lotnisku w Hanowerze. Do rozróby doszło między imigrantami. Jak wyglądały zamieszki w pewnym stopniu możemy zobaczyć na udostępnionym w sieci nagraniu.

 

Bitwa wybuchła między Kurdami a Turkami w hali odlotów lotniska. To zdarzenie jest pokłosiem operacji przeciwko siłom Kurdyjskim na terenie Syrii, którą podjęła strona Turecka kilka dni temu.

 

Kilkudziesięciu Kurdów postanowiło zaprotestować na terenie niemieckiego lotniska przeciwko działaniom Turcji. „Erdogan terrorysta” oraz „Erdogan faszysta” to niektóre z haseł, które wykrzykiwali na demonstracji, której wcześniej nie zgłosili jako oficjalnej manifestacji.

 

O zamieszki nie było ciężko, ponieważ Kurdowie na swój protest wybrali miejsce, przy którym odprawiani są ludzie przemieszczający się tureckimi liniami lotniczymi.

 

Dość szybko demonstracja zamieniła się w walki, w których udział wzięło ok. 200 osób. Policja interweniując zdecydowała się na użycie gazu łzawiącego. Wiadomo o dwóch osobach, które odniosły lekkie obrażenia. Wieczorem Kurdowie protestowali również w centrum miasta.

 

 

 

 

 
Źródło:

Kraj

Świat