Konflikt w PiS przed wyborami w Krakowie. Małgorzata Wassermann interweniuje

Konflikt w PiS przed wyborami w Krakowie. Małgorzata Wassermann interweniuje
Autor Elwira Jasińska
Elwira Jasińska20.04.2024 | 3 min.

Przed II turą wyborów na prezydenta Krakowa narastają konflikty wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości. Małgorzata Wassermann, była kandydatka na prezydenta miasta, ostro skrytykowała Łukasza Gibałę i zaapelowała do wyborców o niepopieranie go w kolejnym głosowaniu. Wcześniej lokalni działacze PiS odradzili głosowanie na kandydata Platformy Obywatelskiej, Aleksandra Miszalskiego. Ta sytuacja powoduje spore zamieszanie i dzieli elektorat partii rządzącej.

Wassermann nie poprze Gibały w II turze wyborów

Małgorzata Wassermann, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, wystosowała oświadczenie w kontekście nadchodzących wyborów na prezydenta Krakowa. Skrytykowała ostro Łukasza Gibałę, kandydata na fotel prezydencki, i ogłosiła, że nie poprze go w drugiej turze głosowania.

Polityczka zaznaczyła, że Miszalski i Gibała to osoby, które reprezentują zupełnie inne poglądy od jej własnych. Jednak to właśnie Gibała wzbudził w niej największy sprzeciw, ze względu na jego kontrowersyjne zachowania w przeszłości wobec środowisk prawicowych.

Według Wassermann, Gibała w przeszłości chciał otaczać konserwatystów i zwolenników PiS "kordonem sanitarnym". Ostro skrytykowała też jego związki z Ruchem Palikota, ugrupowaniem znanym z kontrowersyjnych wypowiedzi wobec ofiar katastrofy smoleńskiej.

Głosowanie na Miszalskiego odradzane przez lokalnych działaczy PiS

Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości z Krakowa również zabrali głos przed drugą turą wyborów na prezydenta miasta. W specjalnym apelu zwrócili się do wyborców partii, aby nie pozostawali bierni w tych wyborach i poszli do urn.

Jednak jednocześnie odradzili głosowanie na Aleksandra Miszalskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej. Uzasadnili to brakiem woli współpracy ze strony PO przy ważnych projektach dla Krakowa.

  • Apel działaczy: "Odradzamy głosowanie na Aleksandra Miszalskiego, posła partii Donalda Tuska."
  • Zarzut braku współpracy ze strony PO przy inicjatywach dla miasta.

Lokalni działacze zwrócili jednak uwagę, że mimo różnic poglądów na tematy ogólnopolskie, potrafili współpracować z klubem Łukasza Gibały przy sprawach programowych w minionym okresie.

Czytaj więcej: Smierć Lizy - kontrowersyjny komentarz Magdaleny Biejat

Gibała był blisko związany z partią Palikota w przeszłości

Zdjęcie Konflikt w PiS przed wyborami w Krakowie. Małgorzata Wassermann interweniuje

Wątkiem, który budzi kontrowersje wokół kandydatury Łukasza Gibały, jest jego przeszła działalność w Ruchu Palikota. Przez jakiś czas pełnił on ważne funkcje w tym ugrupowaniu, stając się jednym z najbliższych współpracowników Janusza Palikota.

  • W 2012 roku Gibała był członkiem Ruchu Palikota.
  • Następnie wszedł do władz partii przekształconej w Twój Ruch.
  • Bliska współpraca z Januszem Palikota, liderem formacji.

Ta bliska więź z formacją Palikota, znaną z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat ofiar tragedii smoleńskiej, budzi większe obawy wśród konserwatywnych wyborców. Wassermann zaznacza, że nie może poprzeć kandydata, który w przeszłości współpracował z tak skrajnym środowiskiem.

Jak widać, wydarzenia przed drugą turą wyborów na prezydenta Krakowa budzą poważne emocje nie tylko wśród kandydatów, ale też szeregowych działaczy i wyborców. Ostateczny wynik całego procesu wyborczego może mieć istotne znaczenie dla PiSu i jego przyszłych wpływów w tym kluczowym dla Polski mieście.

Najczęściej zadawane pytania

Łukasz Gibała i Aleksander Miszalski to główni rywale w drugiej turze wyborów na prezydenta Krakowa. Gibała jest byłym posłem Ruchu Palikota i liderem lokalnego ruchu "Kraków dla Mieszkańców". Miszalski z kolei jest posłem Platformy Obywatelskiej.

Małgorzata Wassermann, posłanka PiS, skrytykowała Gibałę za jego przeszłe związki z Ruchem Palikota i kontrowersyjne wypowiedzi wobec środowisk prawicowych. Uznała, że nie może go poprzeć ze względu na te poglądy.

Lokalni działacze PiS z Krakowa zaapelowali do wyborców partii, aby poszli na wybory, ale jednocześnie odradzili głosowanie na Aleksandra Miszalskiego z Platformy Obywatelskiej. Uzasadnili to brakiem współpracy ze strony PO przy ważnych projektach dla miasta.

Łukasz Gibała w przeszłości był związany z Ruchem Palikota. W 2012 roku został członkiem tej partii, a następnie wszedł do władz ugrupowania przekształconego w Twój Ruch, będąc jednym z bliskich współpracowników Janusza Palikota.

Wybory na prezydenta Krakowa mają istotne znaczenie dla Prawa i Sprawiedliwości. Kraków to jedno z kluczowych miast w Polsce, a wynik głosowania może wpłynąć na przyszłe wpływy PiS w tym regionie.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Skandal w Warszawie! Muzeum Polin z muralem oficera KBW!
  2. Sprawa syna posłanki Filiks. KRRiT nie ukarze Radia Szczecin i TVP Info. Podłość.
  3. Doradczyni Dudy: Skandaliczne wydarzenia na Woronicza
  4. Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos - zabawa dla małych i dużych
  5. Początek politycznego trzęsienia ziemi przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Elwira Jasińska
Elwira Jasińska

Jako pełna pasji blogerka, zapraszam Cię w świat emocji, gdzie filmy i seriale to moje drugie "ja". Wprowadzę Cię w kulinarne uniesienia, podróżnicze morskie fale oraz troskę o zdrowie. Razem odkryjmy magię kina, smaku i dalekich miejsc, z nutką troski o dobre samopoczucie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły