Szwedzcy kibice oddają bilety na mundial!

Piłkarski mundial zbliża się wielkimi krokami. Wielu Szwedów decyduje się jednak na zwrot biletów uprawniających do wejścia na mecze ich reprezentacji podczas mistrzostw świata w Rosji.

 

Jak donoszą szwedzkie media, takie decyzje mają być wynikiem rosnących cen hoteli na terytorium Rosji. Szwedzi określają nawet nadchodzący mundial „finansową katastrofą”. Według informacji biur podróży, ceny w rosyjskich hotelach mogły wzrosnąć 7, a nawet 10-krotnie.

 

– Podczas mundialu w Niemczech do tego kraju pojechało 50 tysięcy naszych kibiców. Podobnie było przed dwoma laty we Francji na mistrzostwach Europy. Tym razem żółto-niebieska fala raczej nie pojawi się na rosyjskich stadionach ze względu na drakońskie ceny wyjazdów – ocenił Magnus Karlsson, który od lat zajmuje się organizowaniem wycieczek piłkarskich.

 

Karlsson przyznaje, że zaistniała sytuacja jest na tyle ciężka, iż w stosunku do mistrzostw świata w Niemczech, nie udało się zdobyć liczby na poziomie 10% klientów z tamtego czasu. Do jego biura mają dzwonić ludzie chcący odwoływać swoje wycieczki oraz odsprzedając bilety, ze względu na fakt, że ten wzrost cen może okazać się dla nich finansową katastrofą.

 

– Chodzi przede wszystkim o tańsze miejsca jak motele i hostele, w których podczas pierwszej rezerwacji cena wynosiła 50 euro za noc, a później z dnia na dzień otrzymywaliśmy wiadomość, że jest to nagle 350. Według naszych obliczeń najtańsza podróż ze Szwecji na jeden mecz w Rosji to koszt, co najmniej 1500 euro, lecz licząc bardzo skromnie i ostrożnie – tłumaczył Magnus Karlsson na łamach dziennika „Goeteborgs Post”.

 

Szwecja na zbliżających się piłkarskich mistrzostwach świata zagra w grupie F, razem z Koreą Południową, Niemcami, a także Meksykiem.

 
Źródło:

Kraj

Świat