Sumliński zatrzymany na lotnisku w Londynie. „Policja pyta o ekstremistyczne poglądy”

Wojciech Sumliński, autor wielu książek, min. o związkach Bronisława Komorowskiego z WSI, został zatrzymany przez służbę graniczną na lotnisku London-Luton. W piątek premierę ma mieć najnowsza książka Sumlińskiego „To tylko mafia”.

 

O sprawie informował na Twitterze Marcin Rola. Doniesienia potwierdził mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris, który dodał, że polskie służby dyplomatyczne nie reagują. W końcu w sprawie zainterweniował polski konsul i Sumliński mógł wjechać na teren Wielkiej Brytanii.

 

Jak informował Rola, Sumliński podczas przesłuchania miał otrzymywać pytania dotyczące swoich poglądów oraz tego, czy jest antysemitą.

 

„Jak dowiedzieliśmy się od organizatorów, dziennikarz śledczy już przeszło dwie godziny spędza w osobnym pokoju na lotnisku Luton. Tam jest przesłuchiwany przez policję oraz służby graniczne. Jest wypytywany o cel pobytu w Wielkiej Brytanii, kontakty, miejsca prelekcji. Z dużym prawdopodobieństwem zostanie tym razem (bo nie jest to pierwsza jego wizyta na Wyspach) zawrócony. Jak się dowiedzieliśmy, zarzucono mu m.in. to, że jest „ekstremistą” – pisał z kolei dzienniknarodowy.pl.
Źródło:

Kraj

Świat