Skandal na konferencji! Dziennikarz „GW” do Macierewicza: „jesteś kłamcą i przestępcą”

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas konferencji, w trakcie której Antoni Macierewicz prezentował raport techniczny, z badań nad katastrofą smoleńską. Dziennikarz „Gazety Wyborczej” w momencie zadawania pytań, pokusił się o polityczną opinię, po czym wyszedł z sali.

 

Czegoś takiego jeszcze w polskim świecie dziennikarskim nie było. W budynku Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych zaprezentowano raport techniczny podkomisji badającej katastrofę smoleńską, który mówi, że Tu-154M uległ destrukcji w powietrzu w wyniku eksplozji. Na katastrofę Tu-154 M złożył się szereg świadomych działań w obszarze remontu samolotu, przygotowania wizyty w Katyniu, błędnego sprowadzenia samolotu do lądowania przez rosyjskich kontrolerów oraz wielu awarii i eksplozji.

 

W pewnym momencie, gdy umożliwiono dziennikarzom zadawanie pytań dotyczących przedmiotu konferencji, głos zabrał Wojciech Czuchnowski z „Gazety Wyborczej”. „Panie Antoni Macierewicz, chciałem powiedzieć, że jest pan kłamcą, przestępcą i w przyszłości stanie pan przed sądem wolnej Polski za kłamstwa i szkody poczynione państwu polskiemu oraz poszczególnym ludziom. Zadawanie panu pytań nie ma najmniejszego sensu. Żegnam” – powiedział i opuścił salę.

 
Źródło:

Kraj

Świat