Ruszają nominacje do nagrody „Lisa Roku”! Kto dopuścił się największego fake-newsa? [WIDEO]

Poseł Adam Andruszkiewicz (WiS/Endecja) gościł we wtorkowy wieczór u redaktora Michała Rachonia w programie Minęła 20 na antenie TVP Info. W jego trakcie zapowiedział nominacje do nagrody „Lisa Roku”. 

 

Nagroda w postaci sympatycznej maskotki liska ma przypaść dziennikarzowi, który popisał się największym tzw. „fake newsem roku”. Wyboru dokonać mają internauci.

 

– Będę organizować głosowania internetowe, w których internauci będą mogli przyznać tytuł „Lisa Roku” – powiedział poseł Andruszkiewicz i zapowiedział, że nominacje zbierał będzie od internautów na swoim facebookowym i twitterowym koncie.

 

 

Jak tłumaczy Adam Andruszkiewicz, pomysł wziął się z ilości fałszywych informacji publikowanych w ostatnim czasie przez niektóre media. Wystarczy przypomnieć artykuł Onetu, w którym okłamano opinię publiczną pisząc, że USA nakłada sankcje na nasze państwo, w związku z którymi prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki nie mają szansy na wizytę w Białym Domu. We wczorajszym wydaniu „Minęła 20” dyskutowano natomiast o innym przykładzie tego typu przekłamań. Newsweek napisał bowiem o rzekomym ukrywaniu majątku przez premiera Mateusza Morawieckiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Źródło:

Kraj

Świat