Prezydent każe strzelać kobietom w waginy! „Bez genitaliów będą bezużyteczne”

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte wydał wstrząsający rozkaz swoim żołnierzom w ubiegłym tygodniu. Polecił im, żeby celowali rebeliantkom w waginy. Mężczyzna tłumaczy, że bez narządów płciowych będą one nieprzydatne.

 

Według portalu news.vice.com, prezydent tego kraju podczas przemowy do byłych żołnierzy komunistycznych, oznajmił, że kobiety rebeliantki nie powinny być mordowane. Zamiast tego zlecił im, żeby strzelali w ich miejsca intymne, gdyż będą one wtedy bezużyteczne. – Powiedzcie żołnierzom. Jest nowy rozkaz od dowódcy. Nie zabijemy ich. Przestrzelimy tylko ich waginy – mówiła głowa państwa – donosi serwis wprost.pl.

 

Według oficjalnego tłumaczenia rządowego komunikatu Duterte, zgromadzona publiczność zareagowała śmiechem na taki rozkaz.

 

Harry Roque, rzecznik prezydenta Filipin twierdzi, że przemówienie Duterte miało charakter humorystyczny, a reakcje feministek są wyolbrzymione. Innego zdania jest Emmi de Jesus, należąca do kongresu filipińskiego: – Ostatnia paskudna uwaga Duterte otwarcie zachęca do przemocy wobec kobiet – powiedziała. Uważa również, że prezydent Filipin jest uosobieniem faszyzmu.

 

 

Rodrigo Duterte do władzy doszedł w 2016 roku. Od tego czasu walczy z dilerami narkotyków. Tysiące z nich poniosło śmierć na oczach publiczności. Duterte rzuca też szowinistyczne komentarze w kierunku kobiet, wyrażając swoją niechęć w stosunku do nich. Podczas swojego pobytu w Indiach w ubiegłym miesiącu powiedział, że zaoferuje 42 dziewice tym, którzy przyjadą do Filipin. Wiadomo też, że rozkaz strzelania kobietom w miejsca intymne nie jest jedynym kontrowersyjnym pomysłem głowy państwa. W przeszłości pozwolił swojej armii zgwałcić trzy kobiety bez ponoszenia za to konsekwencji- czytamy na portalu wprost.pl.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat