SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

Ponad tysiąc interwencji Straży Pożarnej ze względu na burze
Jak podaje pap.pl, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że ze względu na burze Staż Pożarna interweniowała w czwartek 1509 razy, najczęściej w Małopolsce, na Mazowszu, w woj. łódzkim oraz kujawsko-pomorskim. Ewakuowano także jeden obóz harcerski.

Jak poinformował PAP Frątczak, w czwartek względu na burze Straż Pożarna interweniowała 1509 razy, w tym 513 razy w Małopolsce, 225 razy na Mazowszu, 215 razy w województwie łódzkim, a 173 razy w woj. kujawsko-pomorskim.

W wyniku wyładowań atmosferycznych uszkodzonych zostało w czwartek 10 budynków, w tym osiem mieszkalnych. Straż Pożarna usunęła 317 powalonych drzew, 645 razy wypompowywała wodę z budynków, a 98 razy interweniowała ze względu na podtopione drogi.

Jak dodał Frątczak, w czwartek doszło do ewakuacji jednego obozu harcerskiego w miejscowości Huta w woj. wielkopolskim. Ewakuowane zostały 53 osoby. „Patrząc na ostatnie dwa dni, to (ewakuowano) sześć obozów – 480 osób” – dodał Frątczak.

W akcje Straży Pożarnej zaangażowanych było 6595 strażaków oraz 1502 pojazdy.

Rzecznik PSP podkreślił, że, jeśli chodzi o poziom rzek, poziom alarmowy przekroczony jest w trzech miejscach w Małopolsce, ale sytuacja ulega stabilizacji.
Źródło:

Kraj

Świat