Pogarda prawniczki ratusza wobec lokatora kamienicy! Świetna reakcja Patryka Jakiego [WIDEO]

Komisja Weryfikacyjna powołana w celu wyjaśnienia skandalicznej sprawy reprywatyzacji, do jakiej dochodziło w Warszawie, zajmowała się dziś kwestią kamienicy przy ul. Dahlberga 5. 

 

Przybyły na dzisiejsze posiedzenie komisji handlarz roszczeniami, opuścił salę tłumacząc się kwestiami zdrowotnymi. Chodzi o Marka M., który w ramach reprywatyzacji odzyskał od miasta również kamienice zlokalizowane przy ulicy Nabielaka 9, a także Hożej 25a.

 

O zwolnienie Marka M. z większej części obrad poprosił na początku jego prawnik. Komisja przychyliła się do prośby, uznając niedawną operację przepukliny za wystarczający ku temu argument. Marek M. wyszedł po tym jak został przesłuchany.

 

Innym ważnym świadkiem, przesłuchanym podczas poniedziałkowych obrad komisji był Janusz Baranek- lokator kamienicy przy Dahlberga 5. Mężczyzna opowiadał m.in. o tym jak po jego współpracy z zamordowaną Jolantą Brzeską, przebito mu opony w samochodzie, jak utrudniano życie jego najbliższym przez przerwy w dostawie wody czy brak oświetlenia oraz o  „tygodniu piromana”. Tak określił on czas, kiedy zakwaterowany w kamienicy młody przyjaciel Marka M. rozpalał ogniska i wrzucał do niego różnorakie przedmioty (np. kanapę, śmieci, ławki), przez co utrudniał życie innym lokatorom.

 

Podczas dzisiejszego przesłuchania, prawniczka stołecznego ratusza zaatakowała komisję weryfikacyjną, twierdząc iż organizuje obrady ws. „ostatniego lokatora”. Na jej krytykę z klasą odpowiedział przewodniczący komisji wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

 

 

 
Źródło:

Kraj

Świat