Piotr Żyła chce, by wprowadzono nowy banknot z wizerunkiem Kamila Stocha! Zobacz, jak wygląda

Polski skoczek Piotr Żyła nie załamał się, że nie wystartuje w żadnym z konkursów w Pjongczangu. Wręcz przeciwnie – dobry humor go nie opuszcza.

 

Żyła umieścił na Facebooku przeróbkę banknotu o nominale 100 zł, którego przerobiono na 300 zł. Zamiast Władysława II Jagiełło, prezentuje się na nim twarz Kamila Stocha. Zanim skoczek wyjaśnił jednak, o co chodzi, przyznał się, że jest po spożyciu alkoholu – donosi serwis sportowefakty.wp.pl.

 

– Mam troszke ostatnio dużo wolnego czasu, a i jeszcze dzisiej trenerzy pozwolili wypić jedno piwo:-) a jakoś spać sie mi nie chce:-/ i tak sobie myśle ze w Polsce powinien zostać stworzony banknot 300 złotowy

– napisał Żyła. Pisownię zachowano oryginalną.

 

Później skoczek narciarski wyjaśnił całą sprawę i skierował się  prośbą do Andrzeja Dudy.

– Na jego nominale powinien sie znaleś taki jeden skoczek narciarski Kamil Trzeci Wielki:-) a dla czego to sobie sami odpowiedzcie:-P tak że prośba do Pana prezydenta Andrzeja Dudy na śniadanie Pan zawsze mozesz zaprosić, ale jak by sie pięknie płaciło nominałem 300zł;-) a i wszyscy by byli bogatsi:-)))

– napisał.

 

 

Zwracając jednak uwagę na błędy i styl pisania Piotra Żyły, można mieć wątpliwości co do tego, czy wypił on tylko jedno piwo.

 

 Źródło:

Kraj

Świat