[PILNE] Silny wstrząs na Śląsku! „Zatrzęsło całym budynkiem. Pierwszy raz coś takiego przeżyłem”

Doszło do bardzo silnego wstrząsu  na południu Polski – jak informują słuchacze na Gorącej Linii RMF FM, odczuwać go mogli między innymi mieszkańcy Gliwic, Żor, Tych, Jastrzębia-Zdroju, Orzesza, Zabrza, Rybnika i Knurowa.

 

Na razie nie wiadomo, gdzie dokładnie nastąpił wstrząs i czy wyrządził on jakieś szkody.

 

– W Knurowie odczuwalny był silny wstrząs. Na tyle silny, że ja – mieszkając na 10. piętrze w bloku – odczułem to w intensywny sposób. Nie umiałem ustać na nogach. Kiwają się do teraz żyrandole w całym mieszkaniu – relacjonował jeden ze słuchaczy, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM.

 

Inny zszokowany mieszkaniec Śląska zadzwonił z Gliwic. – Zatrzęsło całym budynkiem. Pierwszy raz coś takiego przeżyłem – mówił. Inny potwierdził słowa słuchacza: Mieszkam w Gliwicach, cały blok 10-piętrowy się ruszał.

 

– Czułem wstrząs na osiedlu Arki Bożka – napisał mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Zaś Pan Sebastian z Żor poinformował, że o godzinie 20:23 zatrzęsły się meble w jego mieszkaniu.

 

O wstrząsie nie omieszkała poinformować także mieszkanka Rybnika. – Potężny wstrząs, w życiu takiego nie odczułam, cały dom się zatrząsł. Pootwierały się szafki i wszystkie drzwi. Ze ściany pospadały ramki ze zdjęciami. Makabra – napisała słuchaczka.

 

Aktualizacja (21:45): Dyspozytor z kopalni Budryk potwierdził, że epicentrum wstrząsu miało miejsce na terenie zakładu. Żadnemu z pracowników nie stała się krzywda.

 

Źródło: rmf24.pl; rybnik.com
EM

 
Komentarze

Kraj

Świat