Ostre słowa Sikorskiego o dziennikarce: „Kłamie jak bura suka”

Radosław Sikorski ostro skomentował na Twitterze przemówienie dziennikarki Anity Gargas w Polskim Radio 24. Chodzi o piętnowanie przez nią czynności byłego szefa dyplomacji dotyczących zwrotu Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem w 2010 roku.

 

Dziennikarka na antenie radia zakwestionowała informacje po spotkaniu przewodniczącego MSZ Jacka Czaputowicza z ambasadorem Rosji Siergiejem Andriejewem. W trakcie jego trwania, polska strona miała poruszyć sprawę zwrotu maszyny, która rozbiła się 10 kwietnia 2010 roku w Rosji. Anita Gargas oskarżyła Sikorskiego o brak działań w tym kierunku – czytamy na portalu wiadomosci.onet.pl.

 

Kilka godzin później na Twitterze pojawił się kontrowersyjny wpis Sikorskiego, w którym ostro skrytykował słowa dziennikarki. – Pani Redaktor raczy kłamać jak bura suka – napisał.

 

 

W wyniku szybkiej reakcji i uwag internautów, Sikorski postanowił nieco załagodzić sytuację i przeprosił za swój wpis.

 

 

Polska wielokrotnie starała się odzyskać wrak samolotu. Niestety, jak dotąd bezskutecznie. Według prezydenta Rosji Władimira Putina, zwrot maszyny nie będzie możliwy dopóki Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej nie przeprowadzi dochodzenia – czytamy na portalu wiadomosci.onet.pl.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat