Oskarżony o morderstwo na byłym piłkarzu GKS-u Katowice jest w kraju!

Dariusz N., podejrzany o zabójstwo 19-letniego mężczyzny powrócił już do Polski. Przetransportowano go samolotem z Hiszpanii do Warszawy, skąd trafił do aresztu. Czeka na eskortę do Katowic, gdzie przesłucha go prokurator.

 

Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo byłego piłkarza GKS-u Katowice. Dramat wydarzył się w sierpniu ubiegłego roku. Dariusz N. podczas bójki w okolicach dworca kolejowego miał śmiertelnie zranić nożem 19-letniego Dominika.

 

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Głównej Policji w Katowicach badali wszystkie ślady mogące pomóc w sprawie i ustalili miejsce pobytu Dariusza N. Dzięki współpracy katowickich stróżów prawa z policjantami z Hiszpanii, podejrzany w październiku 2016 roku został tam zatrzymany.

 

Natychmiast po jego aresztowaniu rozpoczęto proces deportacji do Polski, trwający ponad dwa miesiące. Wiadomo, że oskarżony przez ponad rok skrywał się w innych krajach europejskich.

 

W Polsce Dariusz N. ma być posądzony o morderstwo byłego piłkarza, a także o usiłowanie zabójstwa jego ojca, za co grozi mu dożywocie.

 

Jak twierdzi prokuratura, bijatyka, w której zginął 19-latek była przypadkowa.

 

Wczesnym rankiem w poniedziałek mijały się kilkuosobowe grupy. W jednej był były piłkarz GKS-u Katowice z ojcem. Doszło do wymiany poglądów, a w konsekwencji do bójki.

 

19-latek został zraniony nożem. W okolicy klatki piersiowej miał dwie rany kłute. Tuż po przewiezieniu do szpitala zmarł.

 

Dariusz N., podejrzany o zabójstwo Dominika, zbiegł.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat