Nowe koło poselskie Ryszarda Petru!

Liberalno-Społeczni, to nazwa nowego koła poselskiego powołanego przez Ryszarda Petru, Joanne Scheuring-Wielgus i Jonanne Schmidt.

 

„Będziemy promować i proponować rozwiązania, które wspierają przedsiębiorczość i dbają o prawdziwe społeczne potrzeby” zapowiedział na twitterze Ryszard Petru. Dzięki założeniu koła „Zyskujemy większe możliwości działania i czas w debacie parlamentarnej.”- pisze na portalu społecznościowym Petru. „Będziemy promować i proponować rozwiązania, które wspierają przedsiębiorczość i dbają o prawdziwe społeczne potrzeby.” Deklaruje były przewodniczący .Nowoczesna.

 

Na konferencji prasowej, gdzie ogłoszono powstanie klubu, zapowiedziano, że jest to zalążek przyszłej partii politycznej, która zostanie powołana już po wyborach samorządowych. Użytkowników twittera szczególnie zainteresowała nazwa nowego koła poselskiego. Liberalni i Solidarni to w skrócie LiS, identycznie jak wspólna inicjatywa Ligi Polskich Rodzin i Samoobrony sprzed około dziesięciu lat.

 

Nowa partia będzie zapewne swoim programem i założeniami przypominać poprzednią partię Ryszarda Petru, .Nowoczesna, obecnie będącą „tonącym okrętem” w polskiej polityce. Czas pokaże czy do nowej inicjatywy dołączy więcej posłów .Nowoczesna.
Kraj

Świat