Nagrane wyzwisko Wąsika, spot PO znika z sieci. Opozycja wyśmiewa

Nagrane wyzwisko Wąsika, spot PO znika z sieci. Opozycja wyśmiewa
Autor Elwira Jasińska
Elwira Jasińska28 maja 2024 | 4 min

Wyobraź sobie, że prowadząca partia polityczna opublikowała spot promujący swój nowy program dotyczący bezpieczeństwa kraju. Niestety, zawierał on poważny błąd. Co gorsza, zostało to szybko dostrzeżone i wyśmiane przez przeciwników politycznych. Ta sytuacja właśnie miała miejsce w przypadku Platformy Obywatelskiej i jej spotu "Twój rząd, Twoje bezpieczeństwo".

Błąd w spocie PO. Wąsik używa wyzwiska "idioci"

Sytuacja z nowym spotem Platformy Obywatelskiej na temat bezpieczeństwa kraju stała się polem sporu pomiędzy głównymi ugrupowaniami politycznymi. Nagranie, które miało promować program "Tarcza Wschód", zostało szybko skrytykowane przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko przez poważny błąd na jednej z grafik, który nie uszedł ich uwadze.

Maciej Wąsik, znany z bezpardonowych wystąpień, nie pozostawił suchej nitki na twórcach spotu. W swoim wpisie na platformie X (dawniej Twitter) wprost nazwał ich "idiotami", sugerując, że nie mają oni pojęcia o granicy z Rosją. Słowa te oburzyły zwolenników PO, ale również dodały całej sytuacji niepotrzebnego zamieszania.

Cała sprawa nabrała większego rozgłosu, gdy inni politycy PiS postanowili również skomentować błąd w nagraniu. Zbigniew Kuźmiuk w ironiczny sposób zapytał, czy rząd Donalda Tuska "nie będzie chronił granicy z ruskim obwodem królewieckim". Tego typu komentarze były wodą na młyn dla zwolenników obozu rządzącego, co dodatkowo wyśmiało całą sytuację.

Opozycja PiS drwi z błędnej grafiki o "Tarczy Wschód"

Czym była owa grafika, która wzbudziła tyle kontrowersji? Otóż na jednym ze slajdów w spocie PO zostało niepoprawnie oznaczone położenie programu "Tarcza Wschód". Zamiast wskazać na granicę z obwodem kaliningradzkim, linia na mapie zaznaczyła pas przy granicy z Litwą i Białorusią.

Dla polityków Prawa i Sprawiedliwości był to wymarzony pretekst do skrytykowania propozycji opozycji. Swoje uszczypliwe komentarze nie omieszkali publikować w mediach społecznościowych, co tylko dolało oliwy do ognia. Całą sytuację można by podsumować słowami, że nieznajomość geografii po raz kolejny nie popłaca.

Warto jednak pamiętać, że pomimo tego błędu, program "Tarcza Wschód" ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa właśnie na granicy z obwodem kaliningradzkim. Polegać ma na budowie sieci stacji bazowych oraz centrów operacyjnych, wyposażonych w m.in. kamery termowizyjne i systemy wykrywania. Obie strony sporu powinny więc raczej skoncentrować się na merytorycznej dyskusji na ten temat.

  • Politycy PiS skrytykowali nowy spot PO, w którym niepoprawnie oznaczono granicę z Rosją
  • Maciej Wąsik użył dosadnego określenia "idioci" względem twórców spotu
  • Zbigniew Kuźmiuk również w ironiczny sposób skomentował błąd na grafice

Czytaj więcej: Karnowski: TVP nie płaciła za komentarze. Telewizja Polska wyjaśnia

Nagranie szybko usunięte z mediów społecznościowych PO

Zdjęcie Nagrane wyzwisko Wąsika, spot PO znika z sieci. Opozycja wyśmiewa

Całe zamieszanie wokół spotu PO doskonale pokazuje, jak ważna jest dbałość o szczegóły w kwestiach bezpieczeństwa państwa. Błąd na mapie, mimo że drobny, został natychmiast wychwycony przez czujne oko opozycji, która nie szczędziła słów krytyki. Cała sytuacja nabrała rozgłosu i z pewnością nie przysłużyła się wizerunkowi Platformy.

W obliczu rozgorzałej dyskusji i narastającej fali komentarzy, sztab PO podjął jedyną słuszną decyzję - nagranie ze sporną grafiką zostało szybko usunięte z mediów społecznościowych. Zamiast niego opublikowano poprawioną wersję spotu, tym razem z prawidłowo oznaczoną granicą z Rosją.

Ten krok można uznać za próbę ugaszenia pożaru, jaki rozpętał się w sieci. Całe zdarzenie pokazuje również, jak łatwo polityczne spory mogą przerodzić się w niepotrzebne przepychanki słowne, odsuwające na bok istotę problemu. Miejmy nadzieję, że obie strony wyciągną konstruktywne wnioski z tej sytuacji.

Niezależnie od tego, kto ma rację w tej sprawie, jedno jest pewne - dobrze przemyślana i przejrzysta komunikacja w kwestiach bezpieczeństwa powinna być priorytetem dla wszystkich ugrupowań politycznych. Tylko w ten sposób możemy uniknąć podobnych wpadek i skupić się na realnych wyzwaniach stojących przed naszym krajem.

5 Podobnych Artykułów

  1. Skandal w Warszawie! Muzeum Polin z muralem oficera KBW!
  2. Ucieczka z systemu: Jak przełamać ograniczenia narzucone przez społeczeństwo
  3. Sprawa syna posłanki Filiks. KRRiT nie ukarze Radia Szczecin i TVP Info. Podłość.
  4. Doradczyni Dudy: Skandaliczne wydarzenia na Woronicza
  5. Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos - zabawa dla małych i dużych
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Elwira Jasińska
Elwira Jasińska

Jako pełna pasji blogerka, zapraszam Cię w świat emocji, gdzie filmy i seriale to moje drugie "ja". Wprowadzę Cię w kulinarne uniesienia, podróżnicze morskie fale oraz troskę o zdrowie. Razem odkryjmy magię kina, smaku i dalekich miejsc, z nutką troski o dobre samopoczucie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły