Politycy znów szokują! Posłanka KO o schizofrenii - reakcja wiceministra

Politycy znów szokują! Posłanka KO o schizofrenii - reakcja wiceministra
Autor Kacper Baran
Kacper Baran2 czerwca 2024 | 3 min

Witajcie! Kolejna gorąca polityczna awantura, tym razem w sprawie komentarza posła Koalicji Obywatelskiej Marcina Józefaciuka. Były nauczyciel i dyrektor szkoły w odpowiedzi na wpis Sebastiana Kalety z PiS napisał: "Ze schizofrenią nikt nie jest sam", dodając przy tym roześmianą emotikonę. Kontrowersyjna wypowiedź spotkała się z falą krytyki, a na Józefaciuka spadły gromy, również od wiceministerki edukacji.

Kontrowersyjny komentarz posła KO o schizofrenii

Kolejna gorąca polityczna awantura rozpętała się w sieci. Tym razem w centrum burzy znalazł się poseł KO Marcin Józefaciuk, który skomentował wpis Sebastiana Kalety z PiS na Twitterze. Były nauczyciel i dyrektor szkoły napisał: "Ze schizofrenią nikt nie jest sam", dodając roześmianą emotikonę.

Ten kompromitujący komentarz o poważnej chorobie psychicznej spotkał się z falą krytyki ze strony internautów. Wiele osób uznało go za głęboko niestosowny i obrażający osoby zmagające się z schizofrenią. Jedni nazywali Józefaciuka "kretynem" i "prostakiem", inni wskazywali na brak empatii i życzyli mu refleksji.

W świetle tej politycznej wpadki część komentujących zastanawiała się, jak do skandalicznej wypowiedzi podszedłby poseł, gdyby dotknęła ona jego samego lub bliskich. Kontrowersyjne słowa parlamentarzysty KO wywołały rzeczywistą burzę.

Reakcja wiceministerki edukacji na wypowiedź Józefaciuka

Interwencja wiceszefowej MEiN nie przyszła zaskakująco w obliczu narastającej krytyki wobec posła KO. Paulina Piechna-Więckiewicz zwróciła się do Józefaciuka, przypominając o powadze problemu schizofrenii i wciąż dużej stygmatyzacji chorych.

"Panie pośle, schizofrenia to poważna choroba, a osoby, które na nią chorują, w dalszym ciągu mierzą się ze stereotypami..." – napisała wiceminister edukacji. Ten jasny komunikat potępiający lekceważącą postawę Józefaciuka był zgodnym z oczekiwaniami społeczeństwa głosem rozważnego polityka.

Poseł KO odpisał wiceministerce bagatelizująco, twierdząc, że nie ma wpływu na interpretacje jego słów. To jeszcze bardziej podgrzało atmosferę wokół tej politycznej afery, zarzucano mu uciekanie od odpowiedzialności.

  • Wiceminister edukacji ostro skrytykowała wypowiedź posła KO
  • Józefaciuk zbagatelizował sprawę w odpowiedzi dla Piechny-Więckiewicz
  • Komentarz o schizofrenii spotkał się z falą krytyki w sieci

Czytaj więcej: Bardzo ważne informacje na temat Zbigniewa Ziobry: Współpracownicy mówią, że został poddany radykalnemu leczeniu

Kaleta odpowiada Józefaciukowi, poseł KO przeprasza

Zdjęcie Politycy znów szokują! Posłanka KO o schizofrenii - reakcja wiceministra

Do dyskusji włączył się też Sebastian Kaleta, którego początkowy wpis zainicjował całą awanturę. Zarzucił Józefaciukowi brak klasy i kultury, stwierdzając, że poseł KO "posunął się za daleko". Odwołał się również do potrzeby refleksji nad niestosowną wypowiedzią.

Po fali krytyki i interwencji wiceszefowej MEiN, sam Józefaciuk przyznał się do błędu. "Fakt, z którym się zgadzam - żadna choroba nie obraża. Jeśli ktoś poczuł się urażony - przepraszam. Rzeczywiście ostatnia wypowiedź nie była konstruktywna, a tym bardziej potrzebna" – napisał.

Jego przeprosiny nie wszystkich jednak przekonały - zapowiedziany został wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie parlamentarzysty. Całe zajście pokazało, jak bardzo wrażliwym i kontrowersyjnym tematem dla opinii publicznej jest problem schizofrenii oraz jak dalece niewłaściwe żarty na ten temat są nie do zaakceptowania.

Można mieć nadzieję, że ta polityczna awantura będzie przestrogą dla innych polityków, by w swoich wypowiedziach wykazywali więcej rozwagi i wrażliwości na trudne kwestie społeczne.

5 Podobnych Artykułów

  1. Skandal w Warszawie! Muzeum Polin z muralem oficera KBW!
  2. Ucieczka z systemu: Jak przełamać ograniczenia narzucone przez społeczeństwo
  3. Sprawa syna posłanki Filiks. KRRiT nie ukarze Radia Szczecin i TVP Info. Podłość.
  4. Doradczyni Dudy: Skandaliczne wydarzenia na Woronicza
  5. Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos - zabawa dla małych i dużych
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Kacper Baran
Kacper Baran

Jako pasjonujący bloger, podzielam z czytelnikami moją miłość do światów filmowych, serialowych, kulinarnych oraz zdrowotnych. Zapraszam do podróży poprzez recenzje, opowieści i przepisy, odkrywając smaki, miejsca i tajemnice. Znajdziesz tu moją autorską perspektywę na te tematy, wzbogaconą unikalnymi spostrzeżeniami i inspiracjami.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły