Mistrzostwa Świata w piłce nożnej: Dziś polska reprezentacja odpoczywa

 

Sobota dniem odpoczynku dla naszych reprezentantów. Dziś nie trenują na boisku ani nie udzielają się medialne -informuje na twitterze rzecznik reprezentacji i PZPN, Jakub Kwiatkowski.

 

Jutro zawodnicy dostają od selekcjonera wolne. W związku z tym nie ma treningu na boisku ani konferencji prasowej. Do zajęć piłkarskich wracamy w niedzielę – napisał w piątek wieczorem na portalu Kwiatkowski. Z informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że trener Adam Nawałka zdecydował o dzisiejszym odpoczynku piłkarzy od pełnego treningu. W okolicy południa zaplanował natomiast lekki trening alternatywny, jego rodzaj i miejsce pozostają niespodzianką. Polska reprezentacja przebywa od środy w Soczi. Z powodu ciężkich warunków w postaci wysokiej temperatury i dużej wilgotności powietrza kilkukrotnie zmieniali godziny treningu.

 

W dniu jutrzejszym trening naszej reprezentacji zaplanowany jest na godziny przedpołudniowe. W poniedziałek samolotem udadzą się z Soczi do Moskwy, gdzie we wtorek o godz. 16 polskiego czasu zagrają inauguracyjny mecz z Senegalem. Biało-czerwoni w pierwszym meczu zagrają w białych koszulkach i czerwonych spodenkach. W takich samych strojach wybiegną na murawę pięć dni później w meczu z Kolumbią. Ostatni, kończący grupowe zmagania mecz polska reprezentacja zagra w białych koszulkach i białych spodenkach. Mecz z Japonią odbędzie się 28 czerwca w Wołogogradzie.

 

Nadal niepewny w meczu z Senegalem jest występ naszego kluczowego obrońcy, Kamila Glika. Weźmie on udział w piątkowym treningu z innymi obrońcami. Nie zapadła jeszcze decyzja czy Kamil z nami poleci (do Moskwy). Dalej pracuje, żeby wrócić do pełnej sprawności. Są postępy, ale nie ma przełomu– mówił na piątkowej konferencji szef banku informacji naszej kadry Hubert Małowiejski.

 
Kraj

Świat