Iwaszkiewicz [EFDD] ostrzega! UE żąda ujawnienia informacji objętych tajemnicą handlową!

To kolejny krok, który ma na celu jak największą ingerencję i inwigilację obywateli Unii Europejskiej. Kolejny raz organy UE domagają się uprawnień, które stanowczo wykraczają poza ramy i kompetencje unijnych biurokratów. O sprawie informuje europoseł Robert Iwaszkiewicz (EFDD).

"Unijna legislacja znów wzięła na cel małe i średnie przedsiębiorstwa. Tym razem pod pretekstem ochrony praw konsumentów. Komisja Europejska przedstawiła projekt, który zakłada, że unijny organ może wezwać prywatne firmy do ujawnienia np. informacji objętych tajemnicą handlową oraz wszelkich innych, związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa" – informuje europoseł Iwaszkiewicz (Europe of Freedom and Direct Democracy).

 

 

W jakim celu? Unia chce sprawdzić jak i w jakim stopniu firmy wdrażają… unijne dyrektywy. Tak brzmi oficjalna wersja. Nieoficjalnie doprowadzi to do sytuacji, w której unijni urzędnicy będą mogli posiąść dane i informacje przeznaczone do tej pory wyłącznie dla prezesów i zarządów firm. Czyżby unijny wywiad gospodarczy?

 

 

Europe of Freedom and Direct Democracy
Kraj

Świat