Eksplozja niedaleko lotniska! Są ranni [FOTO]

Przy okazji wybuchu poszkodowanych zostało 12 osób, które przetransportowano w związku z odniesionymi obrażeniami do szpitala. Do eksplozji doszło w stosunkowo niedalekiej odległości od lotniska w Kairze.

 

Trwają wakacje, a więc też ruch turystyczny jest duży. W czasach, kiedy duża liczba państw zmaga się z zagrożeniem terrorystycznym warto zachować standardy bezpieczeństwa oraz ostrożność podczas przemieszczania się.

 

Informacje na temat eksplozji w Kairze oraz liczbie poszkodowanych przekazała MENA, oficjalna agencja prasowa powołująca się w tym przypadku na źródła w służbach bezpieczeństwa. Przyczyny oraz okoliczności wybuchu są badane.

 

Pierwotnie pojawiły się doniesienia, że doszło do wybuchu zbiornika zawierającego paliwo lotnicze. Informacje te jednak zdementowano i nie została ta wersja oficjalnie potwierdzona. Nie jest wykluczone, że doszło tutaj do kolejnego zamachu terrorystycznego.

 

Jak przekazał pułkownik Tamer al-Rifai, rzecznik egipskiej armii, eksplozja miała miejsce na terenie fabryki chemicznej- Helipolis for Chemical Industries. Zlokalizowana jest ona niedaleko portu lotniczego znajdującego się w północnej części miasta Kair.

 

Jak stwierdził również rzecznik, najprawdopodobniej do zaistnienia eksplozji przyczyniła się wysoka temperatura. Przekazał też, że nie było w całym zdarzeniu zagrożenia dla lotniska oraz jego funkcjonowania. Potwierdziło to również Junis al-Masri, pełniący urząd ministra lotnictwa cywilnego. Choć atak terrorystyczny nie jest wykluczany, to mógł to być też przypadkowy wybuch.

 

Chociaż płk al-Rifai nie potwierdził kto jest właścicielem fabryki w której doszło do eksplozji, to jednak zdaniem agencji Reutera stanowi ona własność egipskiego wojska. Reuter powołuje się tutaj na informacje mające być pozyskane w źródłach związanych ze służbami bezpieczeństwa.

 

W Egipcie nadal trwają zmagania służb w ramach zwalczania z ekstremistyczną partyzantką, której bojownicy walczą na spornych terenach półwyspu Synaj.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat