Departament Stanu USA o informacjach na temat Polski: Doniesienia są całkowicie fałszywe

Zamieszanie wokół artykułu Onetu o kryzysie w relacjach Polski ze Stanami Zjednoczonymi dotarły także za ocean. Rzeczniczka amerykańskiego Departamentu Stanu zdementowała pojawiające się w polskich mediach informacje.

 

„To prawda, że Wess Mitchell spotkał się z szefem gabinetu polskiego prezydenta. Chcę też wspomnieć, że w ubiegłym tygodniu widziałem się z wiceszefem spraw zagranicznych, panem Magierowskim. Oczywiście, łączą nas bliskie relacje z Polską od wielu lat jako z sojusznikiem i partnerem w NATO. Jak wiecie, mamy olbrzymie obawy związane z prawem dotyczącym Holokaustu [ustawą o IPN]. Te zastrzeżenia nie są formułowane tylko przez amerykański gabinet, są też formułowane przez wiele innych krajów na całym świecie” – mówiła rzeczniczka amerykańskiego DoS.

 

„Chcę też wspomnieć, że wszystkie doniesienia o tym, że amerykańscy urzędnicy nie będą się spotykać lub nie będą prowadzić dialogu na wysokim szczeblu, są całkowicie  fałszywe. Myślę, że dowodem na to są te dwa spotkania, o których wspomniałam. W sprawie przyszłych spotkań nie mam żadnego harmonogramu. Informacja o spotkaniach, które miałyby się odbyć z inicjatywy Białego Domu, będę przekazywane przez Biały Dom” – mówiła rzeczniczka amerykańskiego Departamentu Stanu, Heather Nauert.

 Źródło:

Kraj

Świat