Chcieli przeprowadzić zamach na Półmaratonie w Berlinie. To koledzy zabójcy polskiego kierowcy!

Jak informuje serwis nczas.com, policja uniemożliwiła zamach terrorystyczny na Półmaraton odbywający się w stolicy Niemiec, w którym udział brało 32 tysiące biegaczy. Okazało się, że aresztowani niedoszli zamachowcy to koledzy Anisa Amriego – sprawcy zamachu na targ świąteczny w Berlinie i mordercy polskiego kierowcy ciężarówki Łukasza Urbana.

 

O zatrzymaniu poinformowała gazeta „Die Welt”. Aresztowanych zostało czterech mężczyzn.

 

Niedoszli zamachowcy zamierzali zaatakować nożami zarówno uczestników wydarzenia sportowego, jak i oglądających go widzów.

 

Jak ustalono, podejrzani mężczyźni byli znajomymi terrorysty Anisa Amriego, który w 2016 roku zabił polskiego kierowcę ciężarówki, Łukasza Urbana, a następnie wjechał rozpędzonym pojazdem w tłum ludzi na jarmarku świątecznym w samym centrum stolicy Niemiec. W wyniku tragedii śmierć poniosło 12 osób.

 

Za zamach terrorystyczny odpowiedzialność wzięło na siebie Państwo Islamskie, zawiadamiając przy tym, że przeprowadził go bojownik ISIS. Terrorysta zbiegł z miejsca zdarzenia, lecz po kilku dniach zastrzeliła go policja w Mediolanie.

 

Jak podaje nczas.com, motywem niedoszłych sprawców zamachu terrorystycznego miało być pomszczenie Amriego.

 

– pisał jeden z użytkowników Twittera, Wojciech Szewko.

 
Źródło:

Kraj

Świat