CBA zatrzymało kolejną osobę powiązaną z wymiarem sprawiedliwości

Jak podaje pap.pl, Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek w Piasecznie, na parkingu jednej z sieci restauracji typu fast food, osobę, która miała posiadać znaczne wpływy w wymiarze sprawiedliwości.

Jest to już 13 zatrzymana osoba w związku z śledztwem w sprawie wpływów w wymiarze sprawiedliwości.

Polska Agencja Prasowa podaje: „Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził PAP, że agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali mężczyznę, który miał deklarować, że za milion złotych doprowadzi do zwolnienia osób zatrzymanych w jednej ze spraw w Wielkopolsce.”

Piotr Kaczorek potwierdził także, że to trzynasty zatrzymany w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej powołującej się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości.

Wśród zatrzymanych znajduje się między innymi były minister sprawiedliwości Andrzeja K.

„Zatrzymany, to warszawski przedsiębiorca, który miał powoływać się na wpływy i podjąć się pośrednictwa w sprawie prowadzonej przez prokuraturę z Wielkopolski. Za milion złotych miał podjąć się doprowadzenia do zwolnienia z aresztu kilku podejrzanych o przestępstwa kryminalne, m.in. pobicie i porwania” – powiedział PAP.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje prokuratura w Katowicach. Kaczorek podkreślił, że po zakończeniu wszelkich czynności i przeszukań przeprowadzanych przez CBA zatrzymany trafi do Katowic, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty.

Cytując pap.pl, „W styczniu CBA zatrzymało osiem osób podejrzanych o podszywanie się pod funkcjonariuszy służb specjalnych, płatną protekcję oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa miała powoływać się na wpływy w służbach specjalnych SKW, ABW, CBA, w instytucjach państwowych, policji, ministerstwach, urzędach celno-skarbowych i oferować pośrednictwo w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe.
Według ustaleń Biura, zatrzymani uwiarygadniali swoje wpływy w celu wyłudzenia kilkuset tysięcy złotych, m.in. ze spółek skarbu państwa. Według CBA, grupa działała od 2015 r. do końca 2017 r.”

 
Źródło:

Kraj

Świat