Brutalna grupa Ukraińców działała na terenie Polski

Kilku obywateli Ukrainy zorganizowało na terytorium naszego kraju grupę przestępczą. Swoje ofiary traktowali w wyjątkowo brutalny sposób. Wymowne i symboliczne dla niektórych jest również to, skąd dokładniej pochodzili gangsterzy.

 

Grupa działała na terenie województwa lubelskiego. Jak przekazał Lech Wieczerza, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie, gang Ukraińców odpowiedzialny jest za dokonanie dwóch napadów w miejscowościach Okszów i Ochoża-Kolonia, do których doszło w maju, a także napadu w Chełmie, a dokładniej na osiedlu Słoneczna, którego grupa dokonała w czerwcu.

 

Napastnicy charakteryzowali się wyjątkowym brakiem litości przy okazji znęcania się nad ofiarami. Kiedy włamali się nocą do danego domu, obezwładniali oni oraz krępowali mieszkających tam ludzi. Takie osoby były poddawane torturom, które wymusić miały na nich wydanie kosztowności, a także pieniędzy.

 

– Podtapiali w wannie, przypalali żelazkiem i lokówką – wymienił Lech Wieczerza opisując sposoby działania przestępców z Ukrainy.

 

Podczas jednego z napadów, włamywacze wtargnęli do domu przez otwarte drzwi. W innych przypadkach wtargnęli oni włamując się przez drzwi na tarasach. Wśród rzeczy jakie gangsterzy zabierali swoim ofiarom, oprócz gotówki były też: monety kolekcjonerskie, sztućce czy biżuteria.

 

Ta złożona z obywateli Ukrainy grupa przestępcza została rozbita przez polską policję w ubiegłym miesiącu. Zatrzymano wówczas czterech mężczyzn w wieku 17, 18, 20 oraz 35 lat. Decyzją sądu, osoby te zostały aresztowane na okres trzech miesięcy. Usłyszeli oni zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi w powiązaniu z zagrożeniem życia napadniętych ludzi. Jeden z podejrzanych miał uczestniczyć we wszystkich napadach. Każdy z nich jednak w którymś uczestniczył. Wszystkim grozi nie mniej niż trzy lata pozbawienia wolności.

 

Według informacji policji, zatrzymani Ukraińcy pochodzą z obwodu wołyńskiego.

 
Źródło:

Kraj

Świat