Przełom w niemieckiej polityce! Angela Merkel bliska utraty władzy?

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ma zamiar zakończyć negocjacje koalicyjne chadecji (CDU/CSU) z socjaldemokratami (SPD) już do połowy lutego. 

 

„Po zakończonych w piątek rano rozmowach sondażowych przywódcy CDU, CSU i SPD – Angela Merkel, Horst Seehofer i Martin Schulz – ogłosili, że postanowili rekomendować swoim partiom rozpoczęcie oficjalnych negocjacji w sprawie utworzenia koalicji rządzącej.” – podaje ,,MSN Wiadomości”

 

Można spekulować, że nieudane próby stworzenia koalicji mogłyby oznaczać zakończenie kadencji kanclerz Angeli Merkel. Po wrześniowych wyborach parlamentarnych z ubiegłego roku, w Niemczech wciąż nie powołano większościowego rządu. Choć wygrała koalicja pod przywództwem Angeli Merkel, jej środowisko nie potrafi zakończyć pogłębiającego się paraliżu politycznego państwa. Nastroje społecznie zmieniają się na niekorzyść dotychczasowej kanclerz. Możliwe są kolejne wybory. 

 

Angela Merkel od 2000 roku  jest przewodnicząca Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, od 2005 kanclerzem Niemiec. Co więcej w 2011 roku według czasopisma „Forbes” została najbardziej wpływową kobietą świata.
Źródło:

Kraj

Świat