Awantura w Komitecie Obrony Demokracji! Działacze pokłócili się o kasę

od dłuższego czasu Komitet Obrony Demokracji targany jest wewnętrznymi sporami działaczy o pieniądze. Teraz pojawiło się kolejne zarzewie konfliktu.

Według projektu budżetu stowarzyszenia pensja trzech najważniejszych osób w Zarządzie Głównym Komitetu Obrony Demokracji miałaby wynosić około 2 tysięcy złotych. Przeciwko temu postanowił zaprotestować wielkopolski KOD.

 

"Zarząd wielkopolskiego KOD-u wystosował list, w którym wyraża „stanowczy sprzeciw” i apeluje o niepodejmowanie tej decyzji, a jeśli zostanie podjęta, o zrzeczenie się wynagrodzeń przez członków Zarządu" – czytamy w serwisie onet.pl.

 

Wielkopolski KOD uważa, że stowarzyszenia nie stać na wypłacanie pensji członkom Zarządu Głównego. Jak informuje, finanse stowarzyszenia są w opłakanym stanie, a pieniądze KOD posiada jedynie ze składek i darowizn, które są coraz mniejsze. Działacze z Wielkopolski twierdzą, że osoby, które są w Zarządzie Głównym wiedziały, że ta funkcja wiąże się z wieloma obowiązkami, a w terenie nie ma zgody na to, by pieniądze stowarzyszenia były przeznaczane na wypłatę wynagrodzeń.

 

"Nie zgadzamy się, aby praca wykonywana na rzecz Stowarzyszenia przez członków Zarządu Głównego miała być odpłatna, jeśli wszyscy członkowie poświęcają swój czas i energię dla KOD wyłącznie społecznie" – napisali wielkopolscy działacze Komitetu Obrony Demokracji.

onet.pl, wyborcza.pl, wPolityce.pl
Wikimedia Commons/Silar
MR
Kraj

Świat