Andruszkiewicz z punktu geopolityki: Polska będzie wielka, lub podległa Niemcom [WIDEO]

Adam Andruszkiewicz gościł w programie „Woronicza 17” w TVP Info. Tematem poruszanym przez gości Michała Rachonia była budowa CPK i polityka zagraniczna. 

 

Poseł Andruszkiewicz udzielił kompleksowej wypowiedzi w oparciu o podstawowe prawidła geopolityki, odnosząc się do budowy CKP. Jak zauważa, historia pokazuje nam, iż największe ośrodki generujące duże ilości kapitału ludzkiego, technologicznego, naukowego czy finansowego powstają w oparciu o najlepiej skomunikowane miasta stanowiące centra logistyczne. Wobec tego sugestie kandydata PO Rafała Trzaskowskiego na prezydenta miasta Warszawy, sugerujące, iż Centralny Port Komunikacyjny jest zbędny wobec lotniska w Berlinie, dają do zrozumienia, że nie jest zainteresowany wzmacnianiem pozycji Polski.

 

Andruszkiewicz chwalił także decyzję premiera Morawieckiego o powołaniu komisji śledczej ws. zatruwania środowiska w Gdańsku, w co zamieszany jest prezydent Paweł Adamowicz. Członek koła Wolni i Solidarni podkreśla, że jest to działanie tym bardziej groźne, ponieważ wylewanie ścieków jest niewidoczne na co dzień i prowadzi do przewlekłych w czasie skutków.

 

Poniżej wideo:
Komentarze

Kraj

Świat