Andruszkiewicz ostro: „Wasze chore sny o zniszczeniu normalności w Polsce, pozostawcie za Odrą”

Poseł Adam Andruszkiewicz skomentował artykuł, który pojawił się na łamach Wirtualnej Polski. Redaktor pisał w nim, że TVP znieważyła Rafalalę w wieczornym wydaniu „Wiadomości”, mówiąc o niej w rodzaju męskim. „Teraz każdy czuje przyzwolenie na nienawistne komentarze i życzenie mi śmierci” – cytował także wypowiedź Rafała B., który wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty w związku z haniebnym zachowaniem wobec nastolatki.

„Mężczyzna przebierający się za kobietę w centrum Warszawy […] – reportaż w tonie uderzającym w środowisko LGBT zapowiedziany został przez Michała Adamczyka. Ekspertem w materiale nieprzypadkowo okazał się Artur Zawisza – były poseł PiS-u. Transseksualistkę nazwał „nieszczęsnym dziwadłem, które powinno się izolować”. Jego opinia nie powinna dziwić. To nie pierwszy raz, kiedy Zawisza bezceremonialnie nie krył niechęci do transseksualistki. Skonfrontowany z celebrytką w programie „Tak czy Nie” na antenie Polsat News, nie potrafił spojrzeć jej w oczy. Zawisza opuścił studio. – Jestem zażenowany, że muszę siedzieć w jednym studiu z „tym czymś” – dodał.” – czytamy w artykule na portalu Wirtualna Polska.

 

W dalszej części artykułu czytamy, że Rafalala to przecież pseudonim artystyczny „Niny Kukawskiej”, choć prokuratura stawiała zarzuty… Rafałowi B. W treści przeczytaliśmy również, że Rafalala to artystyka, transseksualistka, która na stałe wpisała się w obrazek społeczności LGBT w Polsce. Pojawiła się także nuta zrozumienia dla haniebnego zachowania – „Rafalala od dziewczyny miała usłyszeć nieprzychylny komentarz dotyczący jej wyglądu. Homofobiczne zachowanie rozwścieczyło ją do tego stopnia, że sprawy nie puściła wolno i jak zawsze – zareagowała”.

 

 

„Przeczytałem artykuł, że TVP „znieważyła Rafalale, mówiąc o niej w rodzaju męskim”. No przepraszam bardzo, ale nas Polaków, NIKT nie zmusi, by nazywać „Kobietą” wielkiego, agresywnego faceta w sukience. Wasze chore sny o zniszczeniu normalności w Polsce, pozostawcie za Odrą” – skwitował krótko poseł Adam Andruszkiewicz.
Źródło:

Kraj

Świat