Adam Andruszkiewicz do opozycji: Skończcie już ten propagandowy cyrk!

„Jako dwudziestolatek w Białymstoku mobilizowałem więcej osób”- mówi poseł Adam Andruszkiewicz w reakcji na protesty opozycji pod Senatem. Po wyższą izbą parlamentu zebrali się aktywiści m.in. Komitetu Obrony Demokracji, Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz Obywateli RP. Protestują oni pod hasłem: „Jedź pod senat, Polsko!”

 

We wpisie na twitterze poseł Andruszkiewicz stwierdził:

 

Kilkaset osób w Warszawie, jedna z telewizji nazywa „sprzeciwem obywateli wobec rządu”. Błagam. Jako 20-latek mobilizowałem w znacznie mniejszym Białymstoku więcej osób na protesty przeciwko PO – i to bez pieniędzy czy mediów. Skończcie już ten swój propagandowy cyrk.

 

W rozmowie z naszym portalem lider stowarzyszenia „Dla Polski” dodaje:

 

Protesty pod Senatem to podobno sprzeciw suwerena sprzeciw wobec wprowadzenia do porządku obrad projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Tylko, że jaki to suweren skoro z całej Polski jest w stanie zmobilizować kilkaset osób? Gdyby nie wsparcie medialne mediów tj. TVN czy Wyborcza nikt nie zauważyłby takich protestów. Co do suwerena to ten już się wypowiedział kogo popiera. Zrobił to 2,5 roku temu w demokratycznych wyborach. Czy się komuś ich wyniki podobają czy też nie, powinien je uszanować, nie zaś kompromitować siebie i Polskę w oczach świata.

 

/red/

 

 

 
Komentarze

Kraj

Świat