10 czerwonych kartek w jednym meczu! [WIDEO]

To była rozgrzana przez emocje i niespotykana w boiskowych rywalizacjach sytuacja. Doszło do bójki pomiędzy piłkarzami, a w ciągu meczu sędzia zdecydował się pokazać aż 10 czerwonych kartek.

Kuriozalny mecz  odbył się w ramach rozgrywek Campeonato Baiano w Brazylii. Spotkanie było dla kibiców obydwu drużyn o tyle ważniejsze, że pojedynek Vitoria – Bahia to derby miasta Salvador.

Mecz pomiędzy tymi klubami zawsze obfitują w emocje i ostrą grę. Tym razem już w pierwszej połowie sędzia ukarał piłkarzy sześcioma żółtymi kartkami. Vitoria po 45 minutach prowadziła 1-0, jednak w 55. minucie meczu podyktowano rzut karny, który doprowadził do remisu i wtedy właśnie zaczęła się największa awantura.

Egzekwujący 11-stkę Vinicius podbiegł do trybuny zajmowanej przez kibiców gospodarzy i w ramach radości z gola zaczął okazywać w ich stronę dość pogardliwe gesty. To doprowadziło do wybuchu złości bramkarza Vitorii, który rzucił się na Viniciusa i tak zaczęły się przepychanki oraz szarpaniny między piłkarzami.

Zawodnicy dopuścili się bójek i sporej awantury, przez co 8 z nich (w tym jeden rezerwowy) ujrzało czerwone kartoniki. Sędzia odesłał do szatni jeszcze dwóch piłkarzy w 78. oraz 79. minucie spotkania. Zaraz potem mecz został ostatecznie przerwany przy wyniku 1-1. Za pewnego rodzaju remis można uznać również ilość 5 czerwonych kartek zarówno dla Vitorii, jak i Bahii.