Skandal wokół ks. Olszewskiego! Prawnik ujawnia szokujące fakty o Panu Mrazu

Skandal wokół ks. Olszewskiego! Prawnik ujawnia szokujące fakty o Panu Mrazu
Autor Kacper Baran
Kacper Baran30 maja 2024 | 4 min

W kontrowersyjnej sprawie dotyczącej fundacji ks. Michała Olszewskiego, która otrzymała milionowe dotacje z Funduszu Sprawiedliwości, zrobiło się naprawdę gorąco. Były pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości Tomasz Mraz, nagrywający przez 2 lata rozmowy w resorcie, ujawnił nagrania mające pogrążyć wiceministra Marcina Romanowskiego. Tymczasem obrońca księdza stawia pod znakiem zapytania wiarygodność Mraza, sugerując, że to on stoi za całym zamieszaniem wokół funduszu.

Taśmy Mraza ujawniają oszustwo ws. funduszy z Ministerstwa

Wstrząsające rewelacje wyszły na jaw w sprawie dotyczącej Funduszu Sprawiedliwości. Były pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości, Tomasz Mraz, ujawnił nagrania rozmów z wiceministrem Marcinem Romanowskim, które miały rzucić nowe światło na nieprawidłowości w przyznawaniu środków z funduszu.

Na nagraniach słychać, jak Mraz kwestionuje procedury dotyczące przyznania 98 milionów złotych dla fundacji Profeto, kierowanej przez ks. Michała Olszewskiego. Mraz twierdzi, że pieniądze zostały wydane niezgodnie z umową, a część robót miała być dopiero wykonana w przyszłości.

Wiceminister Romanowski, zapytany o tę sprawę, miał odpowiedzieć: "Trzeba brnąć w to i zrobić wszystko, żeby to skończyć". Te słowa zostały przez niektórych odczytane jako dowód na świadome działania mające na celu ukrycie nieprawidłowości.

Obrońca ks. Olszewskiego kwestionuje wiarygodność Mraza

W odpowiedzi na zarzuty pojawiły się głosy obrony ze strony prawnika ks. Michała Olszewskiego. Adwokat Michał Skwarzyński uważa, że Tomasz Mraz nie jest wiarygodnym świadkiem, a wręcz przeciwnie - to on miał być źródłem zamieszania w sprawie Funduszu Sprawiedliwości.

Jak twierdzi mecenas Skwarzyński, z nagrań wynika, że to właśnie Mraz sugerował, co i jak należy zrobić, zamiast odmówić współpracy w przypadku, gdyby polecenia były niezgodne z prawem. Zdaniem adwokata to obciąża wiarygodność byłego urzędnika.

Prawnik odniósł się również do fragmentu nagrania, w którym wiceminister Romanowski miał mówić o zarzutach dla wykonawcy budowy dla fundacji Profeto. Według Skwarzyńskiego chodziło o zarzuty poświadczenia nieprawdy w sprawie wykonanych prac, za co fundacja złożyła zawiadomienie do prokuratury.

  • Sprawa wokół Funduszu Sprawiedliwości i ks. Olszewskiego nadal budzi ogromne emocje.
  • Z jednej strony pojawiają się nagrania obciążające pracowników resortu, z drugiej - wątpliwości co do wiarygodności ich źródła.
  • Kluczowe będzie ostateczne stanowisko organów ścigania w tej budzacej kontrowersje sprawie.

Czytaj więcej: Duda ułaskawił Ogórek i Ziemkiewicza. O to prosili. Publicysta przyznaje

Suwerenna Polska broni Ziobry i jego zastępców

Zdjęcie Skandal wokół ks. Olszewskiego! Prawnik ujawnia szokujące fakty o Panu Mrazu

W całą sprawę zaangażowała się również partia Suwerenna Polska, kierowana przez byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. W wydanym oświadczeniu ugrupowanie stanęło w obronie Ziobry i jego dawnych zastępców, zapewniając o gotowości stawienia się przed organami ścigania.

Suwerenna Polska określiła zarzuty wobec byłych urzędników jako "kampanię oszczerstw", zaprzeczając jakimkolwiek nieprawidłowościom w dysponowaniu środkami publicznymi. Partia podkreśliła, że Fundusz Sprawiedliwości za czasów ich rządów niósł Polakom pomoc na znacznie większą skalę niż za poprzednich rządów.

Ujawnione przez Tomasza Mraza nagrania są więc przez Suwerenną Polskę postrzegane jako atak na polityków tej partii i próba zdyskredytowania ich działań. Sprawa ta z pewnością jeszcze długo będzie budzić gorące dyskusje i komentarze.

Bez wątpienia kwestia prawidłowości wydatkowania funduszy przez Ministerstwo Sprawiedliwości wymaga szczegółowego wyjaśnienia przez odpowiednie organy. Prawda leży gdzieś pośrodku, a konflikt narracji jedynie podgrzewa atmosferę wokół tej kontrowersyjnej sprawy.

Najczęstsze pytania

Tomasz Mraz to były pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości, który przez 2 lata nagrywał rozmowy w resorcie. Jego taśmy miały ujawnić nieprawidłowości w przyznawaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości, co wzbudziło ogromne emocje i sprzeciw części polityków.

Fundacja Profeto kierowana przez ks. Michała Olszewskiego otrzymała dotację w wysokości 98 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwości. Nagrania Mraza sugerują, że pieniądze te mogły być wydawane niezgodnie z umową. Księdza Olszewskiego aresztowano w związku z tą sprawą.

Według obrońcy ks. Olszewskiego, Tomasza Mraza nie można uznać za wiarygodnego świadka, ponieważ to on miał być źródłem zamieszania wokół Funduszu Sprawiedliwości. Prawnik twierdzi, że Mraz sam sugerował działania sprzeczne z prawem.

Suwerenna Polska, której liderem jest były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, stanęła w obronie byłych urzędników oskarżanych o nieprawidłowości. Partia zaprzeczyła zarzutom i zapewniła o gotowości stawienia się przed organami ścigania.

Sprawa budzi ogromne kontrowersje i rozbieżne stanowiska. Kluczowe będzie ostateczne stanowisko organów ścigania, które muszą dokładnie wyjaśnić, czy doszło do nieprawidłowości w wydatkowaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości. Prawda leży najprawdopodobniej gdzieś pośrodku.

5 Podobnych Artykułów

  1. Skandal w Warszawie! Muzeum Polin z muralem oficera KBW!
  2. Ucieczka z systemu: Jak przełamać ograniczenia narzucone przez społeczeństwo
  3. Sprawa syna posłanki Filiks. KRRiT nie ukarze Radia Szczecin i TVP Info. Podłość.
  4. Doradczyni Dudy: Skandaliczne wydarzenia na Woronicza
  5. Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos - zabawa dla małych i dużych
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Kacper Baran
Kacper Baran

Jako pasjonujący bloger, podzielam z czytelnikami moją miłość do światów filmowych, serialowych, kulinarnych oraz zdrowotnych. Zapraszam do podróży poprzez recenzje, opowieści i przepisy, odkrywając smaki, miejsca i tajemnice. Znajdziesz tu moją autorską perspektywę na te tematy, wzbogaconą unikalnymi spostrzeżeniami i inspiracjami.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły