SPROSTOWANIE:

Informujemy, że w naszych artykule: "Wielkopolska: Tragiczne sceny na dyskotece. Zatrzymano dwie osoby":
prostozmostu24.pl/wielkopolska-tragiczne-sceny-na-dyskotece-zatrzymano-dwie-osoby błędnie podaliśmy, że do zdarzenia doszło na dyskotece w Mieleszynie. Jak informuje właściciel tejże nie jest to zgodne z prawdą, bowiem do zdarzenia doszło poza lokalem.

Za zaistniałą sytuację wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza właściciela lokalu serdecznie przepraszamy,
"Redakcja Prosto z mostu”

Niesamowity eksperyment naukowca. Tak wygląda obiad na Antarktydzie!

Jeden z naukowców o imieniu Cyprien Verseux postanowił przeprowadzić na Antarktydzie eksperyment, przygotowując danie poza swoją bazą badawczą, gdzie temperatura sięga aż -90 stopni Celsjusza!

 

Aby przybliżyć miejsce pracy naukowca, czyli położenie bazy na Antarktydzie, odległość stacji Concordia do najbliższego cywilizowanego miejsca jest większa niż odległość Ziemi do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na orbicie. Dla porównania, druga odległość wynosi około 410 kilometrów.

 

Verseux wykonuje tam swoją pracę w samotności, lecz największym problemem są horrendalnie niskie temperatury, gdzie na zewnątrz każda ciecz zamarza w ciągu kilku sekund. Aby grzejący się w ciepłych domach domownicy mogli sobie wyobrazić panujące tam warunki, naukowiec postanowił przeprowadzić eksperyment.

 

To, co dzieje się z najprostszymi daniami składającymi się z takich produktów jak makaron czy jajko jest niesamowite!

 

Źródło: www.fakt.pl

Fot.: twitter.com

EM
Kraj

Świat