Niemoralny komentarz Tuska: „Żałoba po 10/04 zmieniła się w szczególnie paskudny spór, który od tego czasu podzielił mój naród”

– Wspólna żałoba narodowa szybko zmieniła się w bolesny i szczególnie paskudny spór, który od tego czasu podzielił mój naród – w ten sposób podsumował katastrofę smoleńską przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk podczas swojego wczorajszego przemówienia na Uniwersytecie Dublińskim, gdzie otrzymał dożywotnie członkostwo w organizacji studentów prawa. Słowa te wywołały kontrowersje.

 

Ponadto, zdaniem Tuska Polska i Irlandia zdają sobie sprawę z tego, jak dużo czasu jest potrzebne do stworzenia wolności i pokoju, a jak mało brakuje, aby to zniszczyć.

 

– Gdzie nie spojrzę, widzę niebezpieczny potencjał konfliktu

– mówił Donald Tusk.

 

Jak informuje portal wpolityce.pl, w sprawie konfliktu wokół katastrofy smoleńskiej wypowiedział się między innymi minister Andrzej Dera, który w „Kwadransie politycznym” stwierdził, że spowodowany jest on brakiem umiejętności oddzielenia spraw upamiętnienia ofiar od kwestii wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej przez posłów Platformy Obywatelskiej.

 

10 kwietnia 2010 w wyniku katastrofy samolotu zginęło 96 członków delegacji wraz z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią. Wczoraj obchodziliśmy ósmą rocznicę katastrofy. W Warszawie został odsłonięty pomnik pamięci ofiar tragedii.

 
Źródło:

Kraj

Świat