Agent Tomek złożył zeznania dotyczące Kamińskiego i Wąsika. Prokuratura milczy.

Agent Tomek złożył zeznania dotyczące Kamińskiego i Wąsika. Prokuratura milczy.
Autor Elwira Jasińska
Elwira Jasińska24.01.2024 | 4 min.

Były agent CBA Tomasz Kaczmarek złożył obciążające zeznania przeciwko byłym szefom Biura Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi. Ujawnił szereg nielegalnych praktyk, do których miało dochodzić za ich kadencji. Mimo powagi oskarżeń, prokuratura do tej pory nie podjęła żadnych kroków w tej sprawie. Wygląda na to, że śledczy ignorują zeznania Kaczmarka, nie przesłuchując go nawet w charakterze świadka. Sprawia wrażenie, że instytucje państwowe udają, że nic się nie dzieje. Tymczasem agent Tomek ujawnia kolejne fakty dotyczące przestępczych mechanizmów w CBA.

Tomasz Kaczmarek zeznaje na Kamińskiego i Wąsika

Były agent CBA Tomasz Kaczmarek, znany jako "agent Tomek", złożył obciążające zeznania na byłych szefów Biura Antykorupcyjnego - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. W listopadzie 2022 roku Kaczmarek zeznał, że na polecenie Kamińskiego i Wąsika przekazywał tajne dokumenty z prowadzonych przez CBA spraw dziennikarzom sympatyzującym z PiS. Ci następnie wykorzystywali je do ataków na politycznych przeciwników partii rządzącej.

Kaczmarek ujawnił również, że publiczne środki przeznaczone na działalność CBA były marnotrawione i wykorzystywane w sposób nielegalny przez kierownictwo Biura. Stwierdził, że jeśli zostanie świadkiem koronnym, ujawni więcej szczegółów na temat przestępczych mechanizmów działających w CBA za czasów rządów Kamińskiego i Wąsika.

Prokuratura ignoruje zeznania agenta Tomka

Mimo powagi stawianych zarzutów, dotyczących nadużywania stanowisk publicznych i łamania prawa przez byłych szefów CBA, prokuratura nie podjęła żadnych działań w tej sprawie. Kaczmarek złożył zeznania już kilka miesięcy temu, jednak śledczy nie przesłuchali go nawet w charakterze świadka. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie przyznał, że nie toczą się żadne postępowania z udziałem Kaczmarka.

Zdaniem ekspertów oznacza to, że prokuratura udaje, że nie widzi problemu i nie reaguje na poważne zarzuty stawiane wpływowym politykom partii rządzącej. Taka postawa rodzi pytania o niezależność i bezstronność organów ścigania w Polsce.

Prokuratorzy obawiają się reakcji władzy

Zdaniem części prokuratorów, śledczy obawiają się podjąć działania w tej głośnej sprawie, by nie narazić się na represje ze strony polityków PiS sprawujących władzę. Podkreślają, że dopóki stanowiska w prokuraturze będą obsadzone przez ludzi powołanych za rządów Zbigniewa Ziobry, trudno oczekiwać zmiany tej sytuacji.

Czytaj więcej: Zmiany w mediach publicznych: RPO krytykuje zarówno PiS, jak i Sienkiewicza

Kaczmarek ujawnia przestępcze działania CBA

Kaczmarek w swoich zeznaniach ujawnił istnienie przestępczych mechanizmów działających w CBA za kadencji Kamińskiego i Wąsika. Stwierdził, że publiczne fundusze przeznaczone na działalność operacyjną Biura były marnotrawione i wykorzystywane w nielegalny sposób.

Ujawnił również, że agenci CBA byli wysyłani na zagraniczne wy

Podsumowanie

Agent Tomek złożył zeznania dotyczące Kamińskiego i Wąsika. Prokuratura milczy.

W artykule przedstawiono bulwersującą sprawę braku reakcji prokuratury na poważne zarzuty stawiane przez byłego agenta CBA Tomasza Kaczmarka. Opisał on liczne przypadki nielegalnych i nieetycznych praktyk, do których miało dochodzić w CBA za kadencji Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Mimo wagi stawianych zarzutów, prokuratura nie podjęła w tej sprawie żadnych działań.

Kaczmarek już w 2019 roku alarmował o nieprawidłowościach w CBA i PiS. W listopadzie 2022 roku złożył szczegółowe zeznania obciążające Kamińskiego i Wąsika. Opisał m.in. nielegalne przekazywanie tajnych dokumentów dziennikarzom i marnotrawienie publicznych pieniędzy. Mimo to prokuratura całkowicie zignorowała te zeznania.

W artykule podkreślono bierność i brak reakcji prokuratury oraz instytucji państwowych. Zdaniem ekspertów, jeśli nie nastąpią zmiany kadrowe w prokuraturze, nic się nie zmieni. Tymczasem Kaczmarek ujawnia kolejne bulwersujące fakty dotyczące patologii w CBA.

Podsumowując, artykuł wskazuje na alarmującą bezczynność organów ścigania i prokuratury wobec poważnych oskarżeń stawianych przez byłego agenta CBA. Ukazuje patologie i brak woli działania ze strony państwa. To bulwersująca sprawa wymagająca natychmiastowego i zdecydowanego reagowania.

5 Podobnych Artykułów

  1. Skandal w Warszawie! Muzeum Polin z muralem oficera KBW!
  2. Sprawa syna posłanki Filiks. KRRiT nie ukarze Radia Szczecin i TVP Info. Podłość.
  3. Doradczyni Dudy: Skandaliczne wydarzenia na Woronicza
  4. Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos - zabawa dla małych i dużych
  5. Początek politycznego trzęsienia ziemi przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Elwira Jasińska
Elwira Jasińska

Jako pełna pasji blogerka, zapraszam Cię w świat emocji, gdzie filmy i seriale to moje drugie "ja". Wprowadzę Cię w kulinarne uniesienia, podróżnicze morskie fale oraz troskę o zdrowie. Razem odkryjmy magię kina, smaku i dalekich miejsc, z nutką troski o dobre samopoczucie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły