Tak wyglądał zamach w Niemczech! Wstrząsające nagranie z sylwestrowej nocy [WIDEO]

Noc Sylwestrowa niestety nie przebiegała spokojnie w wielu miastach Europy. Dochodziło do ataków nożowników m.in. w Kopenchadze czy Manchesterze oraz zatrzymania mężczyzny, który groził zdetonowaniem bomby na lotnisku w Amsterdamie. Wszystko wskazuje na to, że te zdarzenia motywowane były radykalnym islamem, na co wskazywać mają okrzyki wznoszone przez napastników. W Niemczech, a dokładniej w mieście Bottrop to jednak imigranci stali się celem ataku.

 

W świętującą tam powitanie nowego roku grupę ludzi wjechał 50-letni kierowca mercedesa. Jego czyn motywowany był niechęcią wobec przybyszów wobec innych krajów, dlatego staranował znajdujących się tam Syryjczyków i Afgańczyków.

 

Atak miał miejsce zaraz po północy. Następnie, kierujący pojazdem Andreas N. ruszył w stronę znajdującego się niedaleko Essen. Tam starał się staranować jeszcze liczniejszą grupę osób stojących na przystanku autobusowym.

 

Chwilę po tym zajściu został zatrzymany. W momencie schwytania przez funkcjonariuszy krzyczał on rasistowskie sformułowania. Mężczyzna nie był wcześniej karany, ale leczył się niegdyś na schizofrenię.

 

Bilans zamachu przeprowadzonego przez Niemca to ośmiu rannych. Jeden z poszkodowanych to obywatel Niemiec tureckiego pochodzenia, a pozostałe siedem osób to imigranci z Afganistanu oraz Syrii. Wśród osób, które ucierpiały w wyniku tego ataku znalazła się 10-letnia dziewczynka i 4-letni chłopiec.

 

W internecie pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano jak kierowany przez 50-latka samochód wjeżdża w tłum.

 

 

 

Źródło: o2.pl ; YouTube/AR 1988

Fot.: Twitter/@_nasir_ahmad_

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat