Sypiał ze zwłokami! Tragedia Polaków w Anglii

W jednym z angielskich miast – w Leicesterze – rozegrał się niemały dramat. Jak informuje brytyjska prasa, młody, 19-letni Polak przez kilka dni ukrywał śmierć swojej dziewczyny i spał obok jej ciała.

 

Koszmarnego odkrycia dokonali zszokowani współlokatorzy pary, którzy zawiadomili policję. Śledczym jak na razie nie udało się ustalić przyczyny zgonu 20-letniej Polki. Wiadomo jedynie, że kobieta od małego cierpiała na chorobę serca.

 

O tragedii młodzieńców poinformował między innymi brytyjski dziennik The Sun. Walentyna K.-M. wraz ze swoim chłopakiem Karolem L. opuścili w marcu bieżącego roku rodzinną Piłę i udali się do Leicesteru, gdzie wynajmowali mieszkanie wraz z kilkoma innymi współlokatorami.

 

Pod koniec maja, mieszkańcy domu zaczęli odczuwać nieprzyjemny zapach, ulatniający się z pokoju polskiej pary. Potęgowały go silne upały, które w tym czasie nawiedzały całą Anglię.
27 maja zaniepokojeni lokatorzy weszli do sypialni Walentyny i Karola, gdzie dokonali przerażającego odkrycia – na podłodze leżały zwłoki kobiety, które były otulone kołdrą i znajdowały się w stanie daleko posuniętego rozkładu. Na miejsce natychmiast wezwano policję, a ukochany 20-latki trafił do aresztu na okres 5 miesięcy.

 

W tym czasie śledczym nie udało się ustalić przyczyny śmierci młodej Polki. Biegli nie stwierdzili żadnych obrażeń zewnętrznych ani wewnętrznych. Śledztwo policyjne nie wykazało także żadnych podejrzanych okoliczności związanych z jej śmiercią. Ustalono jedynie, że Walentyna od urodzenia cierpiała na chorobę serca i w dzieciństwie przechodziła poważną operację.

 

Podczas rozprawy sądowej, która miała miejsce we wtorek 27 listopada, Karol L. przyznał, że zataił przed współlokatorami śmierć ukochanej. Najprawdopodobniej nie potrafił pogodzić się z jej odejściem, dlatego przez kilka dni spał obok jej ciała.

 

Brytyjski sąd skazał mężczyznę na cztery tygodnie pozbawienia wolności w zawieszeniu na sześć miesięcy.

 

Źródło: fakt.pl
Fot.: flickr.com
EM
Komentarze

Kraj

Świat