Są zarzuty dla Rafalali! Rafał B. został zatrzymany i doprowadzony na komendę

„Rafalala”, czyli Rafał B. zatrzymany i doprowadzony na komendę. Prokurator postawił mu zarzuty gróźb, naruszenia nietykalności i znieważenie. Chodzi o sytuację z filmu, gdzie widać jak oblewa dziewczynkę kawą i jest wyraźnie agresywny wobec niej. Przestraszona nastolatka przepraszała kilkukrotnie, ale „Rafalala” nie odpuszczał.

 

Wideo wywołało wiele kontrowersji i powszechne oburzenie. Film z wizerunkiem rozpropagowały media społecznościowe. W ten sposób nagranie dotarło nawet do szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak informuje portal tvp.info, zarejestrowane zdarzenie będzie ścigane z urzędu.

 

Rafał B. usłyszał zarzuty gróźb, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia. Warszawska prokuratura zdecydowała się objąć sprawę ściganiem z urzędu z uwagi na interes społeczny. Już wiadomo, że Prokurator zastosował wobec podejrzanego Rafała B. środki zapobiegawcze: dozór policji, zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z ofiarą. Podejrzany nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Według tvp.info, skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień.

 

Wcześniej policjanci pod nadzorem prokuratury przesłuchali matkę pokrzywdzonej, nastoletnią dziewczynkę oraz jej koleżankę, która była świadkiem zdarzenia.
Źródło:

Kraj

Świat