Kontrowersyjny billboard w Katowicach [FOTO]

Billboard z grafiką i treścią wywołującą kontrowersje zawisł przy ulicy Skargi w Katowicach. Jego umieszczenie związane jest z realizowaniem kampanii, jakiej przeprowadzenia podjął się Zarząd Główny NSZZ Policjantów.

 

Na billboardzie umieszczono zdjęcie zamaskowanych mężczyzn odpalających trzymających płonące race oraz napis „KTO WAS OBRONI GDY PRZYJDĄ ONI? BRAK CHĘTNYCH DO SŁUŻBY W POLICJI”. Zamieszczone zdjęcie pochodzi najprawdopodobniej z którejś patriotycznej manifestacji lub jakiegoś wydarzenia kibicowskiego.

 

 

Policyjny billboard ma uświadamiać społeczeństwo na temat tego jak wygląda sytuacja w polskiej policji. Obecnie brakować ma ponad 5 tysięcy policjantów w jednostkach na terenie całego kraju.

 

Policyjni związkowcy skarżą się na spadek zainteresowania służbą w policji. Choć w województwie śląskim realizowanie limitów doboru do służby jest przeprowadzane pomyślnie, to jednak jeszcze kilka lat temu chętnych na jedno miejsce w strukturach policji było kilkanaście osób. Obecnie jest to tylko kilka. Problemem ma być również jakość zgłaszających się kandydatów.

 

Kampania, którą rozpoczęli policyjni związkowcy ma pokazywać ludziom, że praca policji to nie tylko wlepianie mandatów i interwencje, ale też troska o życie i zdrowie obywateli.

 

Jednakże billboard umieszczony w Katowicach spotkał się z dużą krytyką, co widać w komentarzach internautów.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat