Koniec Nowoczesnej?! Poznaj przyczyny upadku partii

– Po głosowaniu w sprawie projektu liberalizującego przepisy aborcyjne Nowoczesna już właściwie nie istnieje, rozpadła się – zakomunikował Stanisław Tyszka, wicemarszałek sejmu.

 

W środę Sejm podjął decyzję, że projekt „Ratujmy kobiety 2017″, który zakładał liberalizację obowiązujących obecnie przepisów prawnych dotyczących aborcji nie będzie kontynuowany. Do tego, żeby projekt skierować do dalszych prac w komisji, zabrakło dziewięciu głosów. W głosowaniu nie wzięli udziału: Adam Cyrański, Barbara Dolniak, Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz, Mirosław Pampuch, Marek Ruciński, Marek Sowa, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski i Kornelia Wróblewska.

 

Wobec tego w czwartek Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt i Krzysztof Mieszkowski, posłowie Nowoczesnej, wstrzymali swoje członkostwo w partii, a Adam Cyrański opuścił klub.

 

Ponadto, Zarząd Krajowy Platformy wykluczył z partii polityków: Joannę Fabisiak, Marka Biernackiego i Jacka Tomczaka, gdyż wstawili się oni za odrzuceniem projektu komitetu „Ratujmy Kobiety 2017” i za skierowaniem do sejmowej komisji propozycji komitetu #ZatrzymajAborcję, czyli odwrotnie, niż chciała Platforma Obywatelska.

Stanisław Tyszka (Kukiz’15), zapytany o obecną sytuację PO i Nowoczesnej stwierdził, że „Nowoczesna już właściwie nie istnieje, rozpadła się, natomiast Platforma ma bardzo poważne problemy”.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat