Kaczyński ma szokujący plan na fundusze dla PiS - nie uwierzysz, co mają robić zwolennicy

Kaczyński ma szokujący plan na fundusze dla PiS - nie uwierzysz, co mają robić zwolennicy
Autor Kacper Baran
Kacper Baran08.05.2024 | 3 min.

Wyobraź sobie, że masz w swoim gronie przyjaciół kogoś, kto powierza Ci szokujący sekret. Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, ma zaskakujący plan na zdobycie funduszy dla swojej partii. I nie uwierzysz, co mają robić zwolennicy PiS! Kaczyński właśnie wezwał ich, by wpłacali pieniądze na nowo utworzone Stowarzyszenie Biało-Czerwonych, które ma zrzeszać ekspertów, a nie polityków.

Nowe stowarzyszenie i fundacja mają zbierać fundusze dla PiS

W nieoczekiwanym ruchu Kaczyński postanowił utworzyć nowe stowarzyszenie i fundację, których głównym celem będzie pozyskiwanie funduszy na działalność Prawa i Sprawiedliwości. Pomysł ten z pewnością wzbudzi kontrowersje wśród zwolenników, ale też przeciwników partii.

Nowo powstałe Stowarzyszenie Biało-Czerwonych ma zrzeszać przede wszystkim ekspertów, a nie polityków. Kaczyński wierzy, że podczas konferencji, seminariów i projektów organizowanych przez Stowarzyszenie wykują się nowe idee, wokół których skupi się środowisko PiS.

Oprócz stowarzyszenia prezes PiS powołał również fundację Biało-Czerwonych, na czele której stoi prof. Krzysztof Szczucki, zaufany człowiek Kaczyńskiego. Obydwie te organizacje mają wspierać finansowo partię i działać na jej rzecz.

Kaczyński apeluje do zwolenników o wpłacanie pieniędzy

W liście rozesłanym pod koniec kwietnia, prezes PiS zwrócił się z "gorącą prośbą" do sympatyków partii, aby wsparli finansowo nowo powstałe Stowarzyszenie Biało-Czerwonych. Kaczyński podkreślił, że choć cele Stowarzyszenia są wzniosłe, to nie zostaną osiągnięte bez wsparcia finansowego.

Lider największej partii opozycyjnej oskarżając koalicję rządową o "niszczenie państwowych instytucji", przekonuje, że środowisko PiS musi "pracować ze zdwojoną siłą". W tym celu zachęca zwolenników do wpłacania pieniędzy na konto stowarzyszenia.

Apel Kaczyńskiego to bezprecedensowy krok w historii polskiej polityki. Nigdy wcześniej lider partii nie prosił swoich zwolenników o tak bezpośrednie wsparcie finansowe. Pozostaje pytanie, na ile ta prośba spotka się z odzewem wśród sympatyków PiS.

Czytaj więcej: Skazani Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik pojawili się w Sejmie. PiS klaszcze.

Prezes PiS planuje odbudować poparcie przez nowe inicjatywy

Zdjęcie Kaczyński ma szokujący plan na fundusze dla PiS - nie uwierzysz, co mają robić zwolennicy

Utworzenie Stowarzyszenia Biało-Czerwonych to część szerszej strategii Kaczyńskiego, mającej na celu odbudowanie poparcia dla PiS po przejściu do opozycji. Prezes partii chce, aby nowe inicjatywy i idee płynące ze Stowarzyszenia przyciągnęły zwolenników i pomogły skupić środowisko polityczne wokół PiS.

  • Kaczyński wymienił też inne przykłady "potężnego żywiołu", jak:
    • Marsz zorganizowany przez Piotra Milowańskiego 11 stycznia w Warszawie
    • Pikiety po tym, jak minister Bartłomiej Sienkiewicz wprowadził swoich nominatów do mediów publicznych

Według Kaczyńskiego, te oddolne ruchy społeczne powinny zostać "ukierunkowane na działanie", a jedno z nich to "szerokie zaangażowanie w tworzący się ruch Stowarzyszenia Biało-Czerwonych". Prezes PiS wierzy, że przy wsparciu zwolenników, ta inicjatywa stanie się "początkiem czegoś wielkiego" dla partii.

Czas pokaże, czy plan Kaczyńskiego przyniesie zamierzony efekt i pomoże PiS w odzyskaniu poparcia wśród Polaków. Jedno jest pewne - Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza rezygnować z walki o władzę.

Najczęściej zadawane pytania

Stowarzyszenie Biało-Czerwonych to nowa organizacja powołana przez Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jej celem jest zrzeszanie ekspertów, którzy mają proponować nowe idee i pomysły dla środowiska PiS. Stowarzyszenie ma działać przy wsparciu finansowym ze strony sympatyków partii.

Prezes PiS uważa, że cele Stowarzyszenia Biało-Czerwonych nie zostaną osiągnięte bez odpowiedniego wsparcia finansowego. Dlatego zwrócił się z "gorącą prośbą" do zwolenników partii, aby wpłacali pieniądze na konto Stowarzyszenia. Według Kaczyńskiego, te fundusze są niezbędne do organizowania konferencji, seminariów i innych inicjatyw.

Jarosław Kaczyński dołączył do swojego listu blankiet do wpłat na konto Stowarzyszenia Biało-Czerwonych. Sympatycy PiS, którzy chcą wesprzeć tę inicjatywę, mogą dokonywać wpłat na podane tam konto bankowe. Partia liczy na hojność swoich zwolenników w tym zakresie.

W swoim liście prezes PiS ostro skrytykował koalicję rządzącą, oskarżając ją o "niszczenie państwowych instytucji". Według Kaczyńskiego, środowisko PiS musi teraz "pracować ze zdwojoną siłą", aby przeciwstawić się tym działaniom. Dlatego tak ważne jest zjednoczenie zwolenników wokół nowych inicjatyw, takich jak Stowarzyszenie Biało-Czerwonych.

Głównym celem utworzenia Stowarzyszenia Biało-Czerwonych jest odbudowa poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości poprzez proponowanie nowych idei i pomysłów. Kaczyński wierzy, że Stowarzyszenie pomoże skupić środowisko polityczne wokół PiS i przygotować partię do powrotu do władzy w przyszłości.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Skandal w Warszawie! Muzeum Polin z muralem oficera KBW!
  2. Sprawa syna posłanki Filiks. KRRiT nie ukarze Radia Szczecin i TVP Info. Podłość.
  3. Doradczyni Dudy: Skandaliczne wydarzenia na Woronicza
  4. Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos - zabawa dla małych i dużych
  5. Początek politycznego trzęsienia ziemi przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Kacper Baran
Kacper Baran

Jako pasjonujący bloger, podzielam z czytelnikami moją miłość do światów filmowych, serialowych, kulinarnych oraz zdrowotnych. Zapraszam do podróży poprzez recenzje, opowieści i przepisy, odkrywając smaki, miejsca i tajemnice. Znajdziesz tu moją autorską perspektywę na te tematy, wzbogaconą unikalnymi spostrzeżeniami i inspiracjami.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły