Cejrowski do posłów PiS: Nie bądźcie bydlakami!

Podróżnik Wojciech Cejrowski zamieścił nagranie, w którym odwołał się do polityków Prawa i Sprawiedliwości, aby uchwalili ustawę antyaborcyjną.

 

Znany ze swoich konserwatywnych poglądów, Wojciech Cejrowski wielokrotnie wypowiadał się publicznie w kwestii obowiązku wprowadzenia zakazu aborcji. Niedawno zwrócił się do posłów PiS-u. Na swoim kanale na serwisie internetowym YouTube opublikował film, w którym mówi, że bez względu na przyczynę, zabijanie dzieci zawsze będzie zbrodnią. – Nie da się usprawiedliwić niczym, nigdy. Do posłów mówiłem w kontekście tej ustawy: Nie bądźcie bydlakami. A przy okazji nie bądźcie tchórzami – zaznaczył Cejrowski.

 

Następnie dodał, że dla polityków jest to chwila prawdy. – Obiecywaliście chronić życie każdego Polaka. Polak przed narodzeniem tez ma prawa. A podstawowym prawem jest prawo do życia. To, czemu ja słyszę, że chcecie uwalić tę ustawę? To jest chwila prawdy. Będziemy patrzeć po nazwisku, kto zagłosował za zabijaniem obywateli z zespołem downem, a kto głosował za życiem – powiedział.

 

 

10 stycznia miało miejsce głosowanie w Sejmie nad projektem „Ratujmy kobiety”, w którym nie wzięło udziału kilku posłów PO i Nowoczesnej. Koniec końcem projekt liberalizujący przepisy dotyczące aborcji przepadł mimo głosowania przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości.

 

Natomiast projekt mający na celu zaostrzenie prawa aborcyjnego „Zatrzymaj aborcję”, zakładający wykluczenie możliwości przeprowadzenia aborcji z uwagi na niepełnosprawność bądź choroby płodu skierowano do dalszych działań w komisji.

 

 
Źródło:

Kraj

Świat