Belgia: Dwóch Polaków ciężko pobitych przez imigrantów!

Mimo że informacja o tym ujrzała światło dzienne dopiero teraz, do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z środy na czwartek w Blankenberge (Belgia). Dwóch Polaków zostało tam ciężko pobitych. Zaatakowali ich nielegalni imigranci – poinformował rzecznik policji belgijskiej w rozmowie z dziennikarką RMF FM.

 

Jeden z Polaków opuścił już szpital, natomiast drugi został ciężko ranny w głowę. Philip Denoyette, rzecznik belgijskiej policji w Blankenberge uspokaja, że jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 

Jak mówiła policja w rozmowie z dziennikarką RMF FM, 25-letni i 26-letni Polacy pracują w jednej z firm w porcie Zeebrugge. Kiedy o 4 nad ranem przemierzali okolice nadmorskiego Blankengerge, spostrzegli trzech imigrantów, którzy usiłowali dostać się do jeden z zaparkowanych ciężarówek.

 

– To byli nielegalni imigranci, którzy zapewne chcieli się dostać do Wielkiej Brytanii

– mówił rzecznik policji.

 

Polacy próbowali odstraszyć mężczyzn, którzy odeszli od pojazdu. Niestety, po kilkudziesięciu metrach zaatakowali naszych rodaków. Początkowo obrzucili ich kamieniami, a kiedy jeden z Polaków upadł, imigranci rzucili się na niego z nożami. Drugi z Polaków ruszył mu na ratunek. Wtedy również i on został zaatakowany.
Źródło:

Kraj

Świat