Kaczyński krytykuje Tuska i Pegasus na konferencji PiS

Kaczyński krytykuje Tuska i Pegasus na konferencji PiS
Autor Daniel Sobczak
Daniel Sobczak13.02.2024 | 5 min.

Kaczyński krytykuje Tuska i Pegasus na konferencji PiS. Podczas wtorkowej konferencji prasowej PiS Jarosław Kaczyński skomentował słowa Donalda Tuska na temat niemieckich reparacji. Stwierdził, że premier działa na szkodę Polski i jest "na usługach Niemiec". Ponadto ocenił, że zarzuty Tuska dotyczące inwigilacji Pegasusem to "brzydko nadmuchany balon" i kłamstwa. W ostrej retoryce oskarżył lidera PO o popełnianie przestępstw i zdradę polskich interesów.

Kaczyński o "zdradzieckich" słowach Tuska ws. reparacji

Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej PiS odniósł się do słów Donalda Tuska o niemieckich reparacjach. Stwierdził, że premier działa na szkodę Polski i jest "na usługach Niemiec".

Słowa Tuska określił jako "skrajnie szkodliwe i haniebne". Jego zdaniem wypowiedź lidera PO "godzi w elementarne interesy Polski" zarówno pod względem finansowym, jak i "statusu kulturowego" naszego kraju.

Zdaniem Kaczyńskiego Tusk "popełnia przestępstwo" z artykułu 127. kodeksu karnego, dotyczące "zmieniania przemocą ustroju państwa". Stwierdził, że to "kolejne już" przestępstwo premiera.

Kaczyński: Tusk działa na szkodę relacji Polski z innymi państwami

Prezes PiS ocenił także, że wypowiedź Tuska oznacza "wyrządzenie szkód w relacjach z innymi państwami". Jego zdaniem jest to "skrajnie rasistowskie" podejście Niemiec do Polaków, które "się nie zmieniło".

Kaczyński wielokrotnie podkreślał, że według niego PO jest "partią niemiecką", a Tusk działa na rzecz interesów Niemiec. Stwierdził, że "żaden przyzwoity polski polityk niczego takiego by nie zrobił".

Zarzuty karne pod adresem Donalda Tuska

Według Jarosława Kaczyńskiego Donald Tusk popełnia przestępstwa z artykułu 127 Kodeksu karnego dotyczące "zmieniania przemocą ustroju państwa".

To jest kolejne przestępstwo z punktu widzenia polskiego kodeksu karnego. Jest przestępstwo z artykułu 127 kodeksu karnego, który premier Tusk popełnia od dłuższego czasu.

Prezes PiS zarzucił liderowi PO również "wyrządzanie szkód w relacjach z innymi państwami". Dlatego stwierdził, że jego zdaniem Donald Tusk działa wbrew polskiej racji stanu.

Czytaj więcej: Kaczyński w nocy zadzwonił do prezesa TVP. Powód zaskakuje!

Kaczyński o rasistowskim podejściu Niemiec

Jarosław Kaczyński w mocnych słowach skrytykował nastawienie Niemiec do sprawy reparacji. Nazwał je "skrajnie rasistowskimi" i podkreślił, że się one "w tej relacji do Polaków nie zmieniły".

Niemcy według niego płaciły odszkodowania wojenne takim państwom jak Francja, byłe kolonie niemieckie w Afryce czy Izrael. Jednocześnie odmawiają rekompensaty Polsce za straty poniesione podczas II wojny światowej.

Francja Kolonie niemieckie Izrael
Otrzymały reparacje Otrzymały reparacje Otrzymały reparacje

Wobec Polaków Niemcy - jak stwierdził prezes PiS - przyjmują postawę, "której nie można określić inaczej, jak skrajnie rasistowską".

Tusk kłamie w sprawie Pegasusa według Kaczyńskiego

Kaczyński krytykuje Tuska i Pegasus na konferencji PiS

Lider PiS odniósł się także do zarzutów Donalda Tuska dotyczących podsłuchów prowadzonych za pomocą systemu Pegasus. Stwierdził, że "nie można mu kompletnie wierzyć" i nazwał oskarżenia kłamstwami.

Jarosław Kaczyński zarzucił Donaldowi Tuskowi, że wielokrotnie opowiadał "różne bajki", jak choćby ws. katastrofy smoleńskiej. Dlatego jego zdaniem oskarżenia Pegasusa to "brzydko nadmuchany balon".

Jednocześnie prezes PiS zapewnił, że jego wiedzy podsłuch premiera Mateusza Morawieckiego Pegasusem "z całą pewnością nie miał miejsca".

Inwigilacja Pegasusem zgodna z prawem

Według Jarosława Kaczyńskiego inwigilacja Pegasusem, która miała miejsce za rządów Zjednoczonej Prawicy, była legalna i zatwierdzona przez prokuraturę oraz sądy.

Prezes PiS przyznał, że ma wiedzę, iż "wszystkie podsłuchy były zatwierdzone przez prokuraturę i sąd". Dodał również, że jego zdaniem działania służb przy pomocy Pegasusa były podejmowane "zgodnie z polskim interesem narodowym".

  • Walka z przestępczością kryminalną
  • Walka ze szpiegostwem

Te dwa powody - jak stwierdził Kaczyński - uzasadniały jego zdaniem inwigilację Pegasusem. Dlatego nie zgodził się z zarzutami PO o nielegalnym podsłuchiwaniu polityków i dziennikarzy.

Podsumowanie

Podczas konferencji prasowej PiS Jarosław Kaczyński ostro skrytykował wypowiedź Donalda Tuska ws. niemieckich reparacji. Zarzucił mu działanie na szkodę Polski i bycie "na usługach Niemiec". Ponadto oskarżył lidera PO o kłamstwa ws. inwigilacji Pegasusem. Jego zdaniem nie można wierzyć zarzutom Tuska, który wielokrotnie opowiadał nieprawdziwe historie. Prezes PiS bronił legalności podsłuchów za pomocą Pegasusa, twierdząc że były zgodne z polską racją stanu i walką z przestępczością.

Słowa Kaczyńskiego były bardzo ostre. Zarzucił Tuskowi popełnianie przestępstw z artykułu 127 KK. Ponadto według prezesa PiS wypowiedź premiera ws. reparacji godzi w podstawowe interesy Polski. Kaczyński posunął się nawet do oskarżenia Niemiec o "skrajnie rasistowskie" traktowanie naszego kraju w tej sprawie.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Skandal w Warszawie! Muzeum Polin z muralem oficera KBW!
  2. Polacy żądają przedterminowych wyborów. Nowy sondaż zaskakujący.
  3. Duda odrzucił ustawę okołobudżetową. Kontrowersje z Mastalerekiem.
  4. Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos - zabawa dla małych i dużych
  5. Hołownia w Gazeta.pl: Putin przygotowuje się do odbudowy wojska.
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Daniel Sobczak
Daniel Sobczak

Ekscytujący świat rozrywki i nowości filmowych. Na blogu dzielę się najświeższymi wiadomościami i ciekawostkami. Rozrywka to moja pasja, a informowanie to moje powołanie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły