Sprostowanie Szymona Hołowni do panów Kamińskiego i Wąsika

Sprostowanie Szymona Hołowni do panów Kamińskiego i Wąsika
Autor Kacper Baran
Kacper Baran25 stycznia 2024 | 5 min

Szymon Hołownia zdecydowanie zaprzeczył, jakoby panowie Kamiński i Wąsik byli torturowani w więzieniu. W rozmowie z Moniką Olejnik stwierdził, że obaj panowie nie wyglądali na osoby poddane torturom, lecz raczej uśmiechnięci od ucha do ucha udzielali wywiadów. Marszałek Sejmu podkreślił też, że chce zakończyć spór wokół panów Kamińskiego i Wąsika, gdyż Polacy mają tego konfliktu już po prostu dość. Zdaniem Donalda Tuska, prezes Kaczyński jest coraz bardziej oderwany od rzeczywistości.

Panowie nie wyglądali na torturowanych

Szymon Hołownia stanowczo zaprzeczył, jakoby panowie Kamiński i Wąsik byli poddawani torturom podczas pobytu w więzieniu. W programie Moniki Olejnik Hołownia podkreślił, że obaj panowie wcale nie wyglądali na torturowanych - wręcz przeciwnie, udzielali uśmiechnięci wywiadów w dobrym humorze.

Hołownia zauważył też, że prezes PiS Jarosław Kaczyński pomieszał epoki historyczne, twierdząc że panowie byli torturowani. Jego zdaniem, takie stwierdzenia są oderwane od rzeczywistości.

Marszałek Sejmu chce zakończyć spór

Marszałek Sejmu podkreślił, że Polacy mają już dość sporu wokół panów Kamińskiego i Wąsika. Wezwał więc do zakończenia tego konfliktu, określając całą sytuację mianem "tragikomedii".

Zdaniem Hołowni, prezes PiS zagubił się nie tylko w epokach historycznych, ale także w geografii. Jego wypowiedzi są coraz bardziej oderwane od rzeczywistości.

Kaczyński pomieszał epoki historyczne i geografię

Szymon Hołownia stwierdził, że prezes PiS Jarosław Kaczyński pogubił się zarówno w epokach historycznych, jak i w geografii. Jest to widoczne w jego chaotycznych, nielogicznych wypowiedziach na temat panów Kamińskiego i Wąsika.

Zdaniem Hołowni, trudno w ogóle dyskutować z kimś, kto tak miesza fakty i nie potrafi odróżnić prawdy od fikcji. Dla Kaczyńskiego panowie byli rzekomo torturowani w więzieniu, mimo że w rzeczywistości udzielali wesołych wywiadów.

Donald Tusk o oderwaniu od rzeczywistości

Podobnego zdania jest Donald Tusk, który stwierdził wprost, że prezes PiS jest coraz bardziej "odklejony od rzeczywistości". Jego chaotyczne i sprzeczne z faktami wypowiedzi świadczą o tym, że żyje we własnym świecie fantazji.

Tusk wezwał Kaczyńskiego, by zamiast opowiadać niestworzone historie, skupił się na realnych problemach Polaków. Inaczej jego formacja polityczna straci wiarygodność.

Czytaj więcej: Leszek Miller komentuje: Prezydent gra w szachy, ale myśli, że gra inaczej

Hołownia o najcięższej zbrodni i egzekucji

Szymon Hołownia odniósł się także do oskarżeń formułowanych pod swoim adresem przez prezesa PiS. Kaczyński stwierdził bowiem, że Hołownia popełnił "najcięższą zbrodnię", za którą powinien zostać rozstrzelany.

Byłem absolutnie onieśmielony. Nagle zobaczyłem, jak prezes Kaczyński sunie jak czołg i wchodzi jak po swoje. Pomyślałem, że chce coś ważnego powiedzieć. Kierując się dobrym wychowaniem, pozwoliłem mu wygłosić tę krótką tyradę. Myślę jednak, że w obozie władzy doszło do poważnego pomieszania pojęć.

Hołownia skomentował te groźby z przymrużeniem oka, twierdząc, że Kaczyński kompletnie pogubił się w swojej retoryce. Jednak tak radykalne wypowiedzi świadczą o coraz większym oderwaniu lidera PiS od rzeczywistości.

Tusk: Prezes Kaczyński odklejony od rzeczywistości

Sprostowanie Szymona Hołowni do panów Kamińskiego i Wąsika

Donald Tusk nie pozostawił suchej nitki na ostatnich wystąpieniach Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził wprost, że prezes PiS jest coraz bardziej "odklejony od rzeczywistości" i gubi się w swoich wypowiedziach.

Jego zdaniem, za tak chaotyczne przemówienia i fantastyczne opowieści na temat rzekomych tortur panów Kamińskiego i Wąsika odpowiada przede wszystkim oderwanie od faktów. Kaczyński żyje po prostu we własnym świecie.

Tusk zasugerował, że jeśli prezes PiS dalej będzie opowiadał niestworzone historie zamiast skupić się na realnych problemach Polaków, to jego ugrupowanie polityczne bardzo szybko straci resztki wiarygodności.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono ostatnie kontrowersyjne wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na temat panów Kamińskiego i Wąsika. Przytoczono stanowczą reakcję Szymona Hołowni, który stwierdził, że panowie wcale nie wyglądali na torturowanych w więzieniu. Wręcz przeciwnie - udzielali wesołych wywiadów.

Zwrócono uwagę na coraz większe oderwanie prezesa Kaczyńskiego od rzeczywistości, który w swoich wystąpieniach miesza epoki historyczne i geografię. Jego chaotyczne wypowiedzi świadczą o tym, że żyje we własnym świecie fantazji. Podobnego zdania jest Donald Tusk.

Przytoczono również szokującą wypowiedź prezesa PiS, który oskarżył Hołownię o popełnienie "najcięższej zbrodni" i zasugerował, że powinien zostać za to rozstrzelany. Hołownia skomentował to z przymrużeniem oka, ale radykalna retoryka Kaczyńskiego budzi coraz większe zaniepokojenie.

Podsumowując, artykuł pokazuje, jak mocno prezes Kaczyński odleciał w swoich wypowiedziach od rzeczywistości, opowiadając coraz dziwniejsze historie. Grozi to utratą wiarygodności jego ugrupowania.

5 Podobnych Artykułów

  1. Skandal w Warszawie! Muzeum Polin z muralem oficera KBW!
  2. Ucieczka z systemu: Jak przełamać ograniczenia narzucone przez społeczeństwo
  3. Sprawa syna posłanki Filiks. KRRiT nie ukarze Radia Szczecin i TVP Info. Podłość.
  4. Doradczyni Dudy: Skandaliczne wydarzenia na Woronicza
  5. Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos - zabawa dla małych i dużych
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Kacper Baran
Kacper Baran

Jako pasjonujący bloger, podzielam z czytelnikami moją miłość do światów filmowych, serialowych, kulinarnych oraz zdrowotnych. Zapraszam do podróży poprzez recenzje, opowieści i przepisy, odkrywając smaki, miejsca i tajemnice. Znajdziesz tu moją autorską perspektywę na te tematy, wzbogaconą unikalnymi spostrzeżeniami i inspiracjami.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły