Żona posła otworzyła sklep w niedzielę wolną od handlu! [FOTO]

Dziś druga niedziela z zakazem handlu. Nie wszyscy jednak stosują się do tych przepisów. Jeden ze sklepów monopolowych w Ełku jest dzisiaj czynny. Jego właścicielką jest żona posła Prawa i Sprawiedliwości.

 

Dziennikarze serwisu wp.pl wybrali się do jednego z lokali handlowych w Ełku, który jest dziś otwarty. Co więcej, nie mieści się on na dworcu ani przy stacji benzynowej. Właścicielką sklepu jest żona posła PiS Wojciecha Kossakowskiego, Luiza. Dziennikarze zrobili tam dzisiaj zakupy. W sklepie była również ekspedientka. Kiedy dziennikarze zapytali ją o otwarcie lokalu w niedzielę wolną od handlu, nie chciała o tym rozmawiać – poinformował portal natemat.pl.

 

 

 

Właścicielka sklepu podczas rozmowy przez telefon twierdziła, że sklep jest nieczynny, a ona przyjechała tylko w celu „zrobienia dokumentów”. Warto tutaj jednak dodać, że zaprzeczaniu nie przeszkodził fakt, że chwilę wcześniej zrobiono tam zakupy. Następnie Kossakowska mówiła, że w sklepie był tylko stały klient, a w lokalu doszło do awarii. Jak poinformował w zeszłym roku jeden z mieszkańców Ełku, w okresie Wielkanocy sklep również był otwarty.

 

Przypomnijmy, że poseł PiS Wojciech Kossakowski był za zakazem handlu w niedziele:

– Propozycja wprowadzenia zakazu lub ograniczenia handlu w niedziele zawsze wzbudza ogromne emocje. Należy skupić się na aspekcie z jednej strony społecznym, z drugiej zaś ekonomicznym. Jednak pamiętajmy, że zakaz lub ograniczenie handlu przede wszystkim wpłynie korzystnie na życie rodzinne, bo czas spędzony z rodziną nie powinien być luksusem, a prawem każdego z nas

– powiedział polityk w wywiadzie dla „Rozmaitości Ełckich”.

 
Źródło:

Kraj

Świat