Znany hipermarket wprowadza do asortymentu ukraińskie produkty

W popularnej sieci hipermarketów w naszym kraju pojawiły się ukraińskie produkty. Ten dział ma się nadal poszerzać w asortymencie. Na taki ruch zdecydował się Carrefour.

 

W dziale sklepowym określanym jako „Kuchnie Świata” powstała w wybranych marketach półka z towarami ukraińskimi. Póki co jest ich około czterdzieści, jednak asortyment ten ma być zgodnie z planem nadal powiększany.

 

O sprawie poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl. Wdrażanie nowych rzeczy do oferty sklepu Carrefour rozpoczęty został w 2017 roku. Wówczas wprowadzono w jednym ze sklepów półkę przeznaczoną na produkty ukraińskie. Sprawdzano wtedy czy istnieje zapotrzebowanie na jedzenie z kuchni naszego wschodniego sąsiada. Efekty zapewne były przekonujące dla osób decyzyjnych w znanej sieci, ponieważ koncept ma być dostępny już w 31 hipermarketach, a także wybranych supermarketach Carrefour.

 

Planowane ma być dalsze rozbudowywanie sprzedaży ukraińskich produktów o kolejne sklepy. W części przeznaczonej na ten typ kuchni znajdziemy przykładowo: słone przekąski, lwowską kawę w ziarnach, przetwory Veres, jak również słodycze, a wśród nich m.in. słonecznikowo-owocową chałwę czy griljaż (smażone ziarna ryżu z dodanym do nich kokosem).

 

Takimi działaniami sieć Carrefour wychodzi na przeciw potrzebom wielu Ukraińców, którzy przybyli do Polski w ostatnich latach. W naszej ojczyźnie przebywać ma obecnie legalnie ponad 2 miliony obywateli Ukrainy, a liczba ta ciągle rośnie. Do końca roku może ona przekroczyć już 3 miliony. Asortyment sklepu o produkty ukraińskie ma się powiększać w przeciągu najbliższych miesięcy.

 

Jednak nie tylko markety dostrzegają popyt wśród ludności ukraińskiej na terytorium Polski. W pierwszej części ub. roku zaobserwować można było kampanię reklamową sieci komórkowej PLAY, która realizowana była w obydwu krajach oraz skierowana do obywateli zarówno polskich, jak i ukraińskich.

 

Ofertę przeznaczoną również dla mieszkających u nas Ukraińców proponuje też Bank Pekao. W związku z tym, ma on do końca tego roku otworzyć min. kilkadziesiąt tysięcy nowych rachunków.

 

– Na koniec I kw. w Banku Pekao mieliśmy 135 tys. klientów, będących obcokrajowcami. To ok. 28-29 proc. udziałów w rynku. Dokonaliśmy ekspertyzy dotyczącej oczekiwań obcokrajowców. Mając pokaźny portfel klientów już dzisiaj – szacujemy, że jesteśmy bankiem nr 1, który obsługuje tę grupę obywateli. Wielu z obywateli Ukrainy chce pozostać w Polsce. To są ludzie, którzy podejmują pracę i myślą, by w Polsce pozostać, ale ich poziom ubankowienia w polskich bankach to zaledwie 10 proc. – powiedział Marek Tomczuk, wiceprezes odpowiadający za bankowość detaliczną, cytowany przez gazeta.pl.

 
Źródło:

Kraj

Świat