Znana aktorka broni księży i Kościoła

Sporo dyskusji i kontrowersji wywołał w ostatnich dniach film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Wiele osób odradza promowanie i wspieranie tej produkcji, zwracając uwagę iż takie generalizowanie księży oraz wyolbrzymianie pewnych problemów jest typowym atakiem, a także próbą dyskredytacji osób duchownych.

 

Wśród głosów krytycznych wobec tej produkcji Smarzowskiego pojawiają się również opinii sławnych w naszym kraju ludzi. Ostatnio w rozmowie z „Faktem” negatywnie na temat robienia takich filmów wypowiedziała się Grażyna Szapołowska.

 

– Mam ważniejsze sprawy na głowie i szczerze, to mam w nosie „Kler” – stwierdziła aktorka.

 

Szapołowska zaapelowała, aby nie wrzucać wszystkich do jednego worka oraz żeby zamiast wylewać pomyje na osoby duchowne, skupić się na robieniu czegoś pożytecznego.

 

– Nie lubię generalizowania i gadek, że wszyscy księża to pedofile i molestują dzieci. Nie jestem święta i złamałam prawie wszystkie przykazania Boże, jestem też ostatnią osobą, którą można nazwać moralizatorką, ale ten film mnie jakoś nie grzeje – przyznała w rozmowie z „Faktem”.

 

Aktorka określiła film „Kler” jedną ze zwykłych nagonek, jakich ona nie toleruje.

 

– To zwykła nagonka, a zatruwają mi powietrze, sprawiając, że nie mogę oddychać. Dość tego! – Powiedziała Grażyna Szapołowska.

 

Swoje zdanie na temat filmu Wojciecha Smarzowskiego wyraził też w dobitny sposób jeden z polskich zawodników MMA. Pisaliśmy o tym tutaj:

Zawodnik MMA stwierdza wprost: „Trwa zmasowany atak lewactwa na Kościół.”

 

Źródło: wp.pl

Fot.: Pixabay

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat