Zbiorowy gwałt na Dolnym Śląsku! Zatrzymano 6 osób

Jak informują lokalne media, do zbiorowego gwałtu doszło we wsi Biedrzychowa pod Polkowicami. To okrutne zdarzenie miało mieć miejsce w nocy z 10 na 11 marca.

 

Okoliczne portale podają informacje o śledztwie prowadzonym przez lubińską prokuraturę oraz zatrzymaniu szóstki mężczyzn w związku z tą sprawą. Według lubin.naszemiasto.pl zbiorowego gwałtu dopuszczono się w prywatnym mieszkaniu na terenie miejscowości Biedrzychowa.

 

Sześciu mężczyzn miało zostać zatrzymanych przez funkcjonariuszy już kilkadziesiąt minut po otrzymaniu zgłoszenia przez policję.

 

– W przeciągu kilkudziesięciu minut nasi policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie tym osobom zarzutów oraz dał podstawy dla sądu do zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych – powiedział w rozmowie z portalem lubin.naszemiasto.pl st. sierż. Przemysław Rybikowski pełniący obowiązki oficera prasowego policji w Polkowicach.

 

Środkami zapobiegawczymi są w tym przypadku trzymiesięczny areszt tymczasowy dla dwóch zatrzymanych, którzy podejrzani są o dokonanie gwałtu, a także dozór policyjny połączony z zakazem jakiegokolwiek kontaktu z ofiarą oraz zakaz opuszczenia Polski połączony z zatrzymanie paszportów wobec czterech innych mężczyzn, którym stawia się zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanej, w sytuacji gdy znajdowała się ona w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu.

 

Jak informuje prokuratura, oskarżona o gwałt dwójka mężczyzn ma być narodowości Polskiej. Pozostali zatrzymani to Ukraińcy i Polacy.

 

 Źródło:

Kraj

Świat