Za ten „incydent” Ukraińcy zatrzymali naszych rodaków! Jest nagranie [WIDEO]

Do zatrzymania młodych Polaków doszło we Lwowie. Są to studenci dziennikarstwa z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Odwiedzili oni historyczny dla naszej ojczyzny Cmentarz Orląt Lwowskich. Teraz może grozi im nawet pięć lat więzienia.

 

Jak wyjaśnia Radio Maryja, młodzi mężczyźni udali się do Lwowa z zamiarem nagrania etiudy filmowej z okazji setnej rocznicy polskiej obrony tego historycznego miasta. Będąc na polskiej nekropolii, w celu oddania hołdu poległym Bohaterom, odpalili oni tam race w barwach białych i czerwonych oraz wywiesili polską flagę. Brak pozwolenia na takie działanie stał się dla lokalnych służb powodem do zatrzymania młodych Polaków.

 

Filip H., Milan K. oraz Krzysztof P. zostali zatrzymani przez ochronę cmentarza, a następnie przekazani w ręce tamtejszej policji. Sprawą zajmuje się SBU (Służba Bezpieczeństwa Ukrainy).

 

Pochodzących z Polski studentów przesłuchano, a także postawiono zarzut prowokacji politycznej oraz czynu chuligańskiego.

 

Na jednym z ukraińskich portali udostępniono nagranie, na którym zarejestrowano naszych rodaków odpalających środki pirotechniczne na terenie Cmentarza Orląt Lwowskich. Film ten można obejrzeć poniżej.

 

 

Źródło: Zaxid.net ; nowosci.com.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat