Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dnia wczorajszego – 4 listopada odbyła się druga tura wyborów samorządowych.
Polacy wybierali wójtów, burmistrzów i prezydentów w 649 gminach i miastach. 

 

Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych wyniosła jedynie 45,44  procent. Najwięcej obywateli – 63,6%, oddało głos w województwie podlaskim. Najniższą frekwencję zaś wykazali obywatele województwa zachodniopomorskiego – tylko 37,97 procent.

 

Oto wyniki wyborów w poszczególnych miastach według danych Państwowej/Miejskiej Komisji Wyborczej (źródło – tvn24.pl):

 

Bełchatów
Mariola Czechowska (KWW Marioli Czechowskiej) zdobyła 51,8 procent głosów, a jej rywal Dariusz Matyśkiewicz (KWW Plus) – 48,2 procent.

 

Biała Podlaska
Michał Litwiniuk (KW Koalicja Obywatelska) zdobył 53,11 procent głosów, jego rywal Dariusz Stefaniuk (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 46,89 procent.

 

Bielsko-Biała
Jarosław Klimaszewski (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 55,5 procent głosów, jego rywal Przemysław Drabek (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 44,5 procent.

 

Blachownia
Sylwia Szymańska (KWW Sylwii Szymańskiej Naturalnie Blachownia) zdobyła 70,23 procent głosów, a jej rywalka Anetta Ujma (KWW Anetty Ujmy Wybierzmy Lepszą Przyszłość) – 29,97 procent.

Bytom
Mariusz Wołosz (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 53,5 procent głosów, jego rywal Damian Bartyla (KWW BIS i Damiana Bartyli) – 46,4 procent.

 

Chełm
Jakub Banaszek (KW Prawo i Sprawiedliwość) zdobył 50,89 procent głosów, jego rywalka Agata Fisz (KWW Agaty Fisz Postaw na Chełm) – 49,11 procent.

 

Chełmża
Jerzy Czerwiński (KWW Ruch Samorządowy Dla Chełmży) zdobył 51,88 procent głosów, a jego rywal Dariusz Meller (KWW Dariusza Mellera Inicjatywa Rozwoju Chełmży) – 48,12 procent.

 

Cieszyn Gabriela Staszkiewicz (KW Cieszyński Ruch Społeczny) zdobyła 56,02 procent głosów, jej rywal Ryszard Macura (KWW Akcja Samorządowa) – 43,98 procent.

 

Daszyna Zbigniew Wojtera (KWW Nasza Mała Ojczyzna) zdobył 72,4 procent głosów. Był jedynym kandydatem.

 

Dąbrowa Górnicza Marcin Bazylak (KKW SLD Lewica Razem) zdobył 61,25 procent głosów, a jego rywal Robert Warwas (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 38,75 procent.

 

Elbląg
Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego) zdobył 72,01 procent głosów, a jego rywal Jerzy Wilk (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 27,99 procent.

 

Gdańsk
Paweł Adamowicz (KWW Pawła Adamowicza Wszystko dla Gdańska) zdobył 64,80 procent głosów, a jego rywal Kacper Płażyński (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 35,20 procent.

 

Grudziądz
Maciej Glamowski (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 60 procent głosów, a jego rywal Andrzej Guzowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 40 procent.

 

Grunwald
Adam Szczepkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) zdobył 54,81 procent głosów, a jego rywal Henryk Kacprzyk (KWW Grunwald) – 45,19 procent.

 

Kielce
Bogdan Wenta (KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty) zdobył 61,25 procent głosów, a jego rywal Wojciech Lubawski (KWW Porozumienie Samorządowe Wojciech Lubawski) – 38,75 procent.

 

Kołobrzeg
Anna Mieczkowska (KWW Anny Mieczkowskiej Kołobrzescy Razem) zdobyła 51 procent głosów, a jej rywal Jacek Woźniak (KWW Jacka Woźniaka) – 49 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej. Konin Piotr Korytkowski (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 55,81 procent głosów, a jego rywal Zenon Chojnacki (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 44,19 procent.

 

Końskie
Krzysztof Obratański (KWW Samorządni Ziemi Koneckiej) zdobył 64,28 procent głosów, a jego rywal Michał Cichocki (KWW Porozumienie Samorządowe TKN) – 35,72 procent.

 

Kowalewo Pomorskie
Jacek Żurawski (KWW Jacka Żurawskiego) zdobył 53,03 procent głosów, a jego rywalka Maria Wiśniewska (KWW Nasza Gmina) – 46,97 procent.

 

Kraków
Jacek Majchrowski (KWW Jacka Majchrowskiego – Obywatelski Kraków) zdobył 61,94 procent głosów, a jego rywalka Małgorzata Wassermann (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 38,06 procent.

 

Kraśnik
Wojciech Wilk (KWW Porozumienie i Rozwój) zdobył 53,39 procent głosów, a jego rywal Kazimierz Choma (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 46,61 procent, według danych.

 

Lędziny
Krystyna Wróbel (KWW Krystyny Wróbel) zdobyła 73,74 procent głosów, a jej rywal Janusz Freitag (KW Prawo i sprawiedliwość) – 26,26 procent.

 

Łomża
Mariusz Chrzanowski (KWW Mariusza Chrzanowskiego) zdobył 75,98 procent głosów, a jego rywalka Agnieszka Muzyk (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 24,02 procent.

 

Miasteczko Śląskie
Michał Skrzydło (KWW Daj Miasteczku Skrzydła) zdobył 54,12 procent głosów, a jego rywal Krzysztof Nowak (KWW Samorządne Miasteczko) – 45,88 procent.

 

Mielec
Jacek Wiśniewski (KWW Razem dla Ziemi Mieleckiej) zdobył 54,82 procent głosów, a jego rywal Fryderyk Kapinos (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 45,18 procent.

 

Mysłowice
Dariusz Wójtowicz (KWW Dariusza Wójtowicza) zdobył 54,16 procent głosów, a jego rywal Wojciech Król (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) – 45,84 procent.

 

Myszków
Włodzimierz Żak (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 58,6 procent głosów, a jego rywalka Urszula Bauer (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 41,3 procent.

 

Namysłów
Bartłomiej Stawiarski (KW Prawo i Sprawiedliwość) zdobył 50,88 procent głosów, a jego rywal Julian Kruszyński (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) – 49,12 procent.

 

Nowy Sącz
Ludomir Handzel (KKW Koalicja Nowosądecka) zdobył 58,35 procent głosów, a jego rywalka Iwona Mularczyk (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 41,65 procent.

 

Olsztyn
Piotr Grzymowicz (KWW Piotra Grzymowicza) zdobył 54,47 procent głosów, a jego rywal Czesław Małkowski (KWW Czesława Małkowskiego) – 45,6 procent.

 

Ostrołęka
Łukasz Kulik (KWW Ostrołęka dla Wszystkich) zdobył 64,49 procent głosów, a jego rywal Janusz Kotowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 35,51 procent.

 

Piotrków Trybunalski
Krzysztof Chojniak (KWW Krzysztofa Chojniaka Razem Dla Piotrkowa) zdobył 68,50 procent głosów, a jego rywalka Marlena Wężyk-Głowacka (KWW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) – 31,50 procent.

 

Przemyśl
Wojciech Bakun (KWW Kukiz’15) zdobył 74,80 procent głosów, a jego rywal Janusz Hamryszczak (KW PiS) – 25,20 procent.

 

Puławy
Paweł Maj (KWW Niezależni Wyborcy Pawła Maja) zdobył 55,96 procent głosów, a jego rywal Janusz Grobel (KWW Janusza Grobla Samorządowcy) – 44,04 procent.

 

Pszów
Czesław Krzystała (KWW Pszów – Nasza Wspólna Sprawa) zdobył 58,43 procent głosów, a jego rywal Ryszard Zawadzki (KW Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa) – 41,57 procent.

 

Racibórz
Dariusz Polowy (KWW Dariusz Polowy – Racibórz może być wielki) zdobył 54,9 procent głosów, a jego rywal Mirosław Lenk (KWW Razem dla Raciborza) – 45,1 procent.

 

Radom
Radosław Witkowski (KWW Radosława Witkowskiego Koalicja na Rzecz Zmian) – 53,83 procent, a jego rywal Wojciech Skurkiewicz – (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 46,17 procent).

 

Radomsko
Jarosław Ferenc (KWW Razem dla Radomska) zdobył 65,6 procent głosów, a jego rywal Wioletta Pal (KWW Wioletty Pal) – 34,4 procent.

 

Ruda Śląska
Grażyna Dziedzic (KWW Grażyny Dziedzic) zdobył 61,77 procent głosów, a jej rywal Marek Wesoły (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 38,23 procent.

 

Sandomierz
Marcin Marzec (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 58,52 procent głosów, a jego rywal Jerzy Borowski (KWW Jerzego Borowskiego) – 41,48 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

 

Siedlce
Andrzej Sitnik (KW Stowarzyszenia Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce) zdobył 56,02 procent głosów, a jego rywal Karol Tchórzewski (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 43,98 procent.

 

Siewierz
Zdzisław Banaś (KWW Zdzisława Banasia) zdobył 58,24 procent głosów, a jego rywal Tomasz Dzierżanowski (KWW Tomasza Dzierżanowskiego) – 41,76 procent.

 

Skarżysko-Kamienna
Konrad Kroenig (Komitet Przyszłość i Rozwój Skarżyska-Kamiennej) zdobył 57,7 procent głosów, a jego rywal Mariusz Bodo (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 42,3 procent.

 

Szczecin
Piotr Krzystek (KWW Piotra Krzystka) zdobył 78,22 procent głosów, a jego rywal Bartłomiej Sochański (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 21,78 procent.

 

Szczekociny
Jacek Lipa (KW Prawo i Sprawiedliwość) zdobył 54,5 procent głosów, a jego rywal Marcin Dreja (KWW Aktywny samorząd) – 45,5 procent.

 

Świętochłowice
Daniel Beger (KW Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice) zdobył 50,35 procent głosów, a jego rywal Dawid Kostempski (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) – 49,65 procent.

 

Tarnów
Roman Ciepiela (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 58,11 procent głosów, a jego rywal Kazimierz Koprowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 41,89 procent.

 

Tczew
Mirosław Pobłocki (KWW Porozumienie na Plus) zdobył 66,86 procent głosów, a a jego rywal Tadeusz Dzwonkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 33,14 procent.

 

Ustroń
Przemysław Korcz (KWW Projekt Ustroń) zdobył 60,19 procent głosów, a jego rywal Artur Kluz (KWW Wspólnie dla Ustronia) – 39,81 procent.

 

Wadowice
Bartosz Kaliński (KW Prawo i Sprawiedliwość) zdobył 54,97 procent głosów, a jego rywal Mateusz Klinowski (KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice) – 45,03 procent.

 

Włocławek
Marek Wojtkowski (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 63 procent głosów, a jego rywal Jarosław Chmielewski (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 37 procent.

 

Woźniki
Michał Aloszko (KW Stowarzyszenia Mieszkańców Ziemi Woźnickiej Przyjazna Gmina) zdobył 67,52 procent głosów, a jego rywal Krzysztof Nowacki (KWW Niezależni Razem) – 32,48 procent.

 

Zabrze
Małgorzata Mańka-Szulik (KWW Skuteczni dla Zabrza) zdobyła 51,5 procent głosów, a jej rywalka Agnieszka Rupniewska (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) – 48,4 procent.

 

Zawiercie
Łukasz Konarski (KWW Zawierciańska Odmowa) zdobył 53,6 procent głosów, a jego rywal Witold Grim (KWW Witolda Grima Zawiercie bez Podziałów)- 46,3 procent.

 

Zduńska Wola
Konrad Pokora (KWW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 64,05 procent głosów, a jego rywal Damian Kunert (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 35,95 procent.

 

Zgierz
Przemysław Staniszewski (KWW Przemysława Staniszewskiego) zdobył 69,74 procent głosów, a jego rywalka Agnieszka Hanajczyk (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) -30,26 procent.

 

Żory
Waldemar Socha (KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha) zdobył 54,97 procent głosów, a jego rywalka Anna Gaszka (KWW Żorska Samorządność) – 45,03 procent.

 




Źródło: tvn24.pl; wiadomosci.wp.pl
Fot.: pxhere.com
EM

Kraj

Świat