Wśród ofiar katastrofy Polka! Kolejne dramatyczne doniesienia

Niestety docierają kolejne smutne informacje na temat katastrofy, do której doszło w sobotni wieczór. Śmigłowiec właściciela angielskiego klubu piłkarskiego Leicester City, mistrza Premier League z 2016 roku, rozbił się nieopodal stadionu. 

 

– Z najgłębszym żalem i złamanym sercem potwierdzamy, że nasz prezes Vichai Srivaddhanaprabha był pośród tych, którzy w sobotni wieczór stracili życie, gdy helikopter z nim i czterema innymi osobami na pokładzie rozbił się w pobliżu King Power Stadium – napisano w treści komunikatu opublikowanego w imieniu Leicester City dzień po katastrofie, która wstrząsnęła lokalną społecznością oraz sympatykami klubu.

 

Choć formalna identyfikacja ofiar tej tragedii dopiero zostanie przeprowadzona, to jednak miejscowa policja oficjalnie potwierdziła już tożsamość osób, które zginęły w ten weekend w roztrzaskanym śmigłowcu.

 

Nagranie z miejsca katastrofy zamieściliśmy w poniższym artykule:

Helikopter władz klubu rozbił się obok stadionu! [WIDEO]

 

Oświadczenie policji hrabstwa Leicestershire zawierało informacje o tym, że oprócz prezesa Vichaia Srivaddhanaprabha, na pokładzie maszyny znajdowali się również jego dwaj współpracownicy: Nursara Suknamai oraz Kaveporn Punpare, a także pilot Eric Swaffer i pochodząca z Polski Izabela Lechowicz.

 

Polka była doświadczonym pilotem, jak również instruktorem lotnictwa, jednakże podczas tego feralnego lotu zajmowała miejsce pasażera. Znalazła się ona wśród osiemnastu kobiet, które znalazły się w gronie wyróżnionych przez polską ambasadę w Londynie Polek w ramach plebiscytu #Polka100.

 

Członkowie rodzin Izabeli Lechowicz oraz pilota Erica Swaffera poprosiły o zachowanie odpowiedniego szacunku do ich prywatności po tym jakiej tragedii doświadczyli. Rodziny zaapelowały do mediów, aby te nie podejmowały prób kontaktu z nimi.

 

 

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 

MB
Komentarze

Kraj

Świat